Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

PREMIERA „Męczeństwo i miłość” // ks. Sochoń, Żaryn, Czaczkowska // zapraszamy

PREMIERA „Męczeństwo i miłość” // ks. Sochoń, Żaryn, Czaczkowska // zapraszamy

Choć nigdy nie zaangażował się w politykę bezpośrednio, ks. Jerzy Popiełuszko stał się jedną z najbardziej politycznych postaci doby PRL i III RP, zarówno za życia, jak i po śmierci. Jego opowiedzenie się za moralnym dobrem, posługa duszpasterska i heroiczna śmierć w sposób trudny do ujęcia zmieniły oblicze Polski. 19 października minęło 35 lat od męczeńskiej śmierci kapelana „Solidarności”. Dziś chcemy spojrzeć na błogosławionego w kontekście wielowiekowej historii Polski, w kluczu zmagań ludzi Kościoła z władzą totalitarną oraz w indywidualnych dramatów i rozterek, z którymi mierzyli się Polacy w ubiegłym stuleciu.

W dyskusji udział wezmą:

➤ Ewa Czaczkowska (autorka książki Ksiądz Jerzy Popiełuszko);
Ks. Jan Sochoń (autor książki Męczeństwo i miłość);
Jan Żaryn (historyk, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego);
Mikołaj Marczak (Teologia Polityczna - prowadzenie)

Gdzie: redakcja Teologii Politycznej, ul. Koszykowa 24/7, Warszawa
Kiedy: 29 października (wtorek)
Godz. 18.00
Wstęp wolny!

Jak pisze ks. Jan Sochoń w swojej najnowszej książce Męczeństwo i miłość. W kręgu kultury przykościelnej, która niebawem ukaże się nakładem Teologii Politycznej: „rzeczywistość Kościoła była alternatywnym miejscem doznań, więzi społecznych czy doświadczeń. Już nie podporządkowanych zideologizowanej, partyjnej rzeczywistości, ale autentycznej możliwości dążenia do prawdy, także prawdy o własnym narodzie i historii, możliwość doznawania piękna i postępowania według dobra.

Ks. Sochoń w swojej książce przedstawia owoc swojego długoletniego namysłu nad dziedzictwem księdza Jerzego, rzucając także nowe światło na jego wyjątkowe świadectwo (przeczytaj więcej w numerze „Teologii Politycznej Co Tydzień”: „Popiełuszko. Fenomen świętości”).

Dołącz na Facebooku

***

Spotkanie odbędzie się dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

bialy kwadrat3PJ RGB6


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.