PREMIERA „Męczeństwo i miłość” // ks. Sochoń, Żaryn, Czaczkowska // zapraszamy

PREMIERA „Męczeństwo i miłość” // ks. Sochoń, Żaryn, Czaczkowska // zapraszamy

Choć nigdy nie zaangażował się w politykę bezpośrednio, ks. Jerzy Popiełuszko stał się jedną z najbardziej politycznych postaci doby PRL i III RP, zarówno za życia, jak i po śmierci. Jego opowiedzenie się za moralnym dobrem, posługa duszpasterska i heroiczna śmierć w sposób trudny do ujęcia zmieniły oblicze Polski. 19 października minęło 35 lat od męczeńskiej śmierci kapelana „Solidarności”. Dziś chcemy spojrzeć na błogosławionego w kontekście wielowiekowej historii Polski, w kluczu zmagań ludzi Kościoła z władzą totalitarną oraz w indywidualnych dramatów i rozterek, z którymi mierzyli się Polacy w ubiegłym stuleciu.

W dyskusji udział wezmą:

➤ Ewa Czaczkowska (autorka książki Ksiądz Jerzy Popiełuszko);
Ks. Jan Sochoń (autor książki Męczeństwo i miłość);
Jan Żaryn (historyk, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego);
Mikołaj Marczak (Teologia Polityczna - prowadzenie)

Gdzie: redakcja Teologii Politycznej, ul. Koszykowa 24/7, Warszawa
Kiedy: 29 października (wtorek)
Godz. 18.00
Wstęp wolny!

Jak pisze ks. Jan Sochoń w swojej najnowszej książce Męczeństwo i miłość. W kręgu kultury przykościelnej, która niebawem ukaże się nakładem Teologii Politycznej: „rzeczywistość Kościoła była alternatywnym miejscem doznań, więzi społecznych czy doświadczeń. Już nie podporządkowanych zideologizowanej, partyjnej rzeczywistości, ale autentycznej możliwości dążenia do prawdy, także prawdy o własnym narodzie i historii, możliwość doznawania piękna i postępowania według dobra.

Ks. Sochoń w swojej książce przedstawia owoc swojego długoletniego namysłu nad dziedzictwem księdza Jerzego, rzucając także nowe światło na jego wyjątkowe świadectwo (przeczytaj więcej w numerze „Teologii Politycznej Co Tydzień”: „Popiełuszko. Fenomen świętości”).

Dołącz na Facebooku

***

Spotkanie odbędzie się dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

bialy kwadrat3PJ RGB6


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.