2020. Najlepsze [TPCT 248]

2020. Najlepsze [TPCT 248]

Ten rok to kolejne ponad 50 numerów tygodnika, które przygotowaliśmy, zgodnie z naszą pasją, ciekawością, czasem kierowani zdziwieniem otaczającą nas rzeczywistością (wszak to ono stoi na początku filozoficznego namysłu!). Jednak to nie do nas należy osąd, lecz do Państwa – naszych Szanownych Czytelników! To Państwo śledząc nasze wydania, dokonują wyborów – wskazując swoim zainteresowaniem, które z tematów czy tekstów, wywiadów znalazły największą poczytność.

Przychodzi taki moment, że trzeba coś podsumować. 2020 to trudny rok, aby jedynie przyłożyć do niego szkiełko i oko. Wszyscy wiemy, jak bardzo nas poturbował, przechadzając się niespiesznie pośród naszych planów, marzeń i wyobrażeń. Aby spróbować go opisać i zamknąć, trzeba by wielu stronnic i opracowań, ale przede wszystkim dystansu, którego ciągle nam brakuje, tak, aby zgodnie z tacytiańską zasadą “sine ira et studio” – wymierzyć mu sprawiedliwość.

Istnieją jednak inne sposoby, aby naświetlić jego różne aspekty mijających dwunastu miesięcy – szczególnie w perspektywie pracy redakcyjnej! Przecież ten rok to kolejne ponad 50 numerów tygodnika, które przygotowaliśmy, zgodnie z naszą pasją, ciekawością, czasem kierowani zdziwieniem otaczającą nas rzeczywistością (wszak to ono stoi na początku filozoficznego namysłu!). Jednak to nie do nas należy osąd, lecz do Państwa – naszych Szanownych Czytelników! To Państwo śledząc nasze wydania, dokonują wyborów – wskazując swoim zainteresowaniem, które z tematów czy tekstów, wywiadów znalazły największą poczytność. 

Śledzenie takich zestawień zawsze jest pasjonujące z perspektywy wydawcy. Widzimy pewne tropy, które umacniają nas w przekonaniu, że obierane przez nas ścieżki są nie tylko naszymi wyborami, ale znajdują także uznanie w Państwa oczach. Dlatego, jak dobrze się przyjrzeć poniższemu zestawieniu, którego są Państwo autorami (jakże zacnymi!), możemy rozpoznać, że razem chadzaliśmy w różne obszary szeroko rozumianej kultury. Zapewne czasem zgadzając się bardziej czasem mniej, jednak wiedzeni pewnym poczuciem, że warto sięgać do ważnych postaci, przyglądać się istotnym zagadnieniom, a także poruszać tematy, które nie są tak oczywiste. Mamy poczucie, że wokół tych tematów tworzy się wspólnota i chyba to jedna z tych rzeczy, która cieszy najbardziej w perspektywie całego tego – jakby to dziś z pewnością napisał Sienkiewicz – “dziwnego roku”. To Państwa wielka rola i zasługa – w imieniu redakcji tygodnika, dziękuję i proszę, aby dalej Państwo pozostali z nami!

Z życzeniami dobrego Nowego Roku
Jan Czerniecki
Redaktor Naczelny

Belka Tygodnik840


 Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.