2020. Najlepsze [TPCT 248]

2020. Najlepsze [TPCT 248]

Ten rok to kolejne ponad 50 numerów tygodnika, które przygotowaliśmy, zgodnie z naszą pasją, ciekawością, czasem kierowani zdziwieniem otaczającą nas rzeczywistością (wszak to ono stoi na początku filozoficznego namysłu!). Jednak to nie do nas należy osąd, lecz do Państwa – naszych Szanownych Czytelników! To Państwo śledząc nasze wydania, dokonują wyborów – wskazując swoim zainteresowaniem, które z tematów czy tekstów, wywiadów znalazły największą poczytność.

Przychodzi taki moment, że trzeba coś podsumować. 2020 to trudny rok, aby jedynie przyłożyć do niego szkiełko i oko. Wszyscy wiemy, jak bardzo nas poturbował, przechadzając się niespiesznie pośród naszych planów, marzeń i wyobrażeń. Aby spróbować go opisać i zamknąć, trzeba by wielu stronnic i opracowań, ale przede wszystkim dystansu, którego ciągle nam brakuje, tak, aby zgodnie z tacytiańską zasadą “sine ira et studio” – wymierzyć mu sprawiedliwość.

Istnieją jednak inne sposoby, aby naświetlić jego różne aspekty mijających dwunastu miesięcy – szczególnie w perspektywie pracy redakcyjnej! Przecież ten rok to kolejne ponad 50 numerów tygodnika, które przygotowaliśmy, zgodnie z naszą pasją, ciekawością, czasem kierowani zdziwieniem otaczającą nas rzeczywistością (wszak to ono stoi na początku filozoficznego namysłu!). Jednak to nie do nas należy osąd, lecz do Państwa – naszych Szanownych Czytelników! To Państwo śledząc nasze wydania, dokonują wyborów – wskazując swoim zainteresowaniem, które z tematów czy tekstów, wywiadów znalazły największą poczytność. 

Śledzenie takich zestawień zawsze jest pasjonujące z perspektywy wydawcy. Widzimy pewne tropy, które umacniają nas w przekonaniu, że obierane przez nas ścieżki są nie tylko naszymi wyborami, ale znajdują także uznanie w Państwa oczach. Dlatego, jak dobrze się przyjrzeć poniższemu zestawieniu, którego są Państwo autorami (jakże zacnymi!), możemy rozpoznać, że razem chadzaliśmy w różne obszary szeroko rozumianej kultury. Zapewne czasem zgadzając się bardziej czasem mniej, jednak wiedzeni pewnym poczuciem, że warto sięgać do ważnych postaci, przyglądać się istotnym zagadnieniom, a także poruszać tematy, które nie są tak oczywiste. Mamy poczucie, że wokół tych tematów tworzy się wspólnota i chyba to jedna z tych rzeczy, która cieszy najbardziej w perspektywie całego tego – jakby to dziś z pewnością napisał Sienkiewicz – “dziwnego roku”. To Państwa wielka rola i zasługa – w imieniu redakcji tygodnika, dziękuję i proszę, aby dalej Państwo pozostali z nami!

Z życzeniami dobrego Nowego Roku
Jan Czerniecki
Redaktor Naczelny

Belka Tygodnik840


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.