Pod patronatem Teologii Politycznej
Studenci dla Rzeczypospolitej oraz Koło Edytorów KUL zapraszają:
Celem naszego przedsięwzięcia jest próba zmierzenia się z problemem słabej rozpoznawalności rodzimych autorów wśród przeciętnego polskiego czytelnika. W tym celu postaramy się przypomnieć sylwetki niekojarzonych w powszechnej świadomości społecznej autorów. Spróbujemy scharakteryzować główne przyczyny niepowodzeń rodzimych pisarzy na polskim rynku wydawniczym.
SYLWETKI:
Szczepan Twardoch
Polski pisarz, etniczny Ślązak. Publikował w "Życiu", "Opcjach", "Frondzie", "Arcanach" i "Strzale" jako niezależny publicysta. Był redaktorem działu literackiego dwumiesięcznika "Christianitas". Stały felietonista i współpracownik "Broni i Amunicji", stały współpracownik kwartalnika "44 / Czterdzieści i Cztery" oraz felietonista "Polityki". Autor licznych powieści, z których najważniejsze to: "Przemienienie" (2008), "Wieczny Grunwald, powieść zza końca czasów" (2010) i najnowsza nominowana do paszportów POLITYKI- "Morfina" (2012).
Jakub Lubelski
Prozaik, felietonista, politolog, związany ze środowiskiem „Teologii Politycznej”. Publikuje w „Rzeczpospolitej”, „Znaku”, „Nowej Europie”, „Pressjach” i „Frondzie”. Autor i współautor scenariuszy wystaw poświęconych najnowszej historii Polski – "PROjekt hardKOR" (2011), "Do przerwy 0:1. Piłka nożna w PRL" (2012). W 2011 ukazał się jego literacki debiut pt. "Boiduda".
PROGRAM KONFERENCJI:
„ZAPOMNIANI (?) PISARZE“
13:00 – 14:15 - Szczepan Twardoch o książce „Morfina” , prow.
dr Wojciech Kruszewski.
14:15 – 14:45 - Dyskusja/Pytania
14:45 – 15:05 - Przerwa na kawę
15:05 – 16:15 Dyskusja na temat stanu świadomości polskiego
czytelnika. Goście: Szczepan Twardoch, Jakub Lubelski.
16:15 – 16:35 - Dyskusja
16:40- Zakończenie
Pod patronatem Teologii Politycznej
Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych numerów naszego tygodnika w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!