Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Jarosław Kupczak OP: „Podstawy estetyki teologicznej Hansa Ursa von Balthasara”

Jarosław Kupczak OP: „Podstawy estetyki teologicznej Hansa Ursa von Balthasara”

Zapraszamy na kolejny z wykładów organizowanych w ramach projektu „Namalować katolicyzm od nowa”, poświęconych związkom teologii, sztuki i filozofii. Prelekcję zatytułowaną „Podstawy estetyki teologicznej Hansa Ursa von Balthasara” wygłosi o. Jarosław Kupczak OP. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 3 czerwca, o godz. 18:00 w redakcji Teologii Politycznej przy ulicy Koszykowej 24/7 w Warszawie.

Jarosław Kupczak OP – (urodzony w 1964 r.) dominikanin, profesor nauk teologicznych, jeden z czołowych światowych ekspertów w dziedzinie antropologii chrześcijańskiej Jana Pawła II. Wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, kierownik Katedry Antropologii Teologicznej na Wydziale Teologicznym oraz dyrektor Ośrodka Badań nad Myślą Jana Pawła II na tymże uniwersytecie. Wykładał na wielu innych uczelniach m.in. w Istituto Giovanni Paolo II w Rzymie, Papieskim Uniwersytetem Laterańskim, Papieskim Uniwersytetem św. Tomasza z Akwinu (Angelicum) oraz John Paul II Institute for Studies on Mariage and Family w Melbourne (Australia). Jest m.in. autorem książki „Skazani na wolność. Człowiek w filozofii Karola Wojtyły / Jana Pawła II”, "Źródła sporu o Amoris laetitia" oraz "Amoris laetitia. Konflikt interpretacji".

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Kotwice w niebie” Rémiego Brague'a po polsku
Zostań współwydawcą pierwszego tłumaczenia książki prof. Rémiego Brague'a
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.