Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

„Patriotyzm w teorii i praktyce” – debata w Muzeum Powstania Warszawskiego

„Patriotyzm w teorii i praktyce” – debata w Muzeum Powstania Warszawskiego

Debata odbędzie się 28 lutego. Udział w niej wezmą: prof. Joanna Kurczewska, prof. Dariusz Gawin oraz redaktor Krzysztof Wołodźko. Początek – godz. 18:00


W najbliższy wtorek 28 lutego w Muzeum Powstania Warszawskiego będzie mieć miejsce debata poświęcona współczesnym postawom patriotycznym Polaków. Odbędzie się ona pod hasłem: „Patriotyzm w teorii i praktyce. Wzory patriotyczne a rzeczywiste zachowania Polaków"

Na debatę zapraszamy do Muzeum Powstania Warszawskiego przy ul. Grzybowskiej 79 – sala im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Początek o godzinie 18:00. Wstęp wolny!

Wydarzenie na Facebooku

Debata będzie już czwartym z cyklu spotkań, które są poświęcone świadomości historycznej Polaków. Wszytkie poprzednie, podobnie jak i to zapowiadane, odbywały się w oparciu o badania opinii społecznej prowadzone w ramach programu badawczego NCK i TNS Polska.

Z najnowszych badań wynika, że zmieniają się przejawy patriotyzmu, a deklaracje dotyczące zachowań patriotycznych odbiegają od faktycznych sposobów ich realizowania. Zmieniają się też symbole, gesty, tradycje i święta, które uznajemy za patriotyczne. 

W dyskusji o tych zagadnieniach wezmą udział:

Prof. dr hab. Joanna Kurczewska - socjolog i historyk idei, Kierownik Zespołu Socjologii i Antropologii Kultury w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, autorka książki "Patriotyzm(y) polskich polityków"

Dr hab. Dariusz Gawin - historyk, filozof, publicysta, Zastępca Dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego

Krzysztof Wołodźko - dziennikarz i publicysta, Zastępca Redaktora Naczelnego kwartalnika "Nowy Obywatel", członek krakowskiej spółdzielni Ogniwo

Dyskusję moderować będzie:

Małgorzata Raducha – polonistka, dziennikarka Programu 1 Polskiego Radia w redakcjach Kultury i Czterech Pór Roku

________________________________

Organizatorami debaty są: Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Muzeum Historii Polski.


Jeżeli podobał się Państwu ten artykuł?

Proszę pamiętać, że Teologia Polityczna jest inicjatywą finansowaną przez jej czytelników i sympatyków. Jeśli chcą Państwo wspierać codzienne funkcjonowanie redakcji „Teologii Politycznej Co Tydzień”, nasze spotkania, wydarzenia i projekty, prosimy o włączenie się w ZBIÓRKĘ.

Każda darowizna to nie tylko ważna pomoc w naszych wyzwaniach, ale również bezcenny wyraz wsparcia dla tego co robimy. Czy możemy liczyć na Państwa pomoc?

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.