Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

„Patriotyzm w teorii i praktyce” – debata w Muzeum Powstania Warszawskiego

„Patriotyzm w teorii i praktyce” – debata w Muzeum Powstania Warszawskiego

Debata odbędzie się 28 lutego. Udział w niej wezmą: prof. Joanna Kurczewska, prof. Dariusz Gawin oraz redaktor Krzysztof Wołodźko. Początek – godz. 18:00


W najbliższy wtorek 28 lutego w Muzeum Powstania Warszawskiego będzie mieć miejsce debata poświęcona współczesnym postawom patriotycznym Polaków. Odbędzie się ona pod hasłem: „Patriotyzm w teorii i praktyce. Wzory patriotyczne a rzeczywiste zachowania Polaków"

Na debatę zapraszamy do Muzeum Powstania Warszawskiego przy ul. Grzybowskiej 79 – sala im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Początek o godzinie 18:00. Wstęp wolny!

Wydarzenie na Facebooku

Debata będzie już czwartym z cyklu spotkań, które są poświęcone świadomości historycznej Polaków. Wszytkie poprzednie, podobnie jak i to zapowiadane, odbywały się w oparciu o badania opinii społecznej prowadzone w ramach programu badawczego NCK i TNS Polska.

Z najnowszych badań wynika, że zmieniają się przejawy patriotyzmu, a deklaracje dotyczące zachowań patriotycznych odbiegają od faktycznych sposobów ich realizowania. Zmieniają się też symbole, gesty, tradycje i święta, które uznajemy za patriotyczne. 

W dyskusji o tych zagadnieniach wezmą udział:

Prof. dr hab. Joanna Kurczewska - socjolog i historyk idei, Kierownik Zespołu Socjologii i Antropologii Kultury w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, autorka książki "Patriotyzm(y) polskich polityków"

Dr hab. Dariusz Gawin - historyk, filozof, publicysta, Zastępca Dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego

Krzysztof Wołodźko - dziennikarz i publicysta, Zastępca Redaktora Naczelnego kwartalnika "Nowy Obywatel", członek krakowskiej spółdzielni Ogniwo

Dyskusję moderować będzie:

Małgorzata Raducha – polonistka, dziennikarka Programu 1 Polskiego Radia w redakcjach Kultury i Czterech Pór Roku

________________________________

Organizatorami debaty są: Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Muzeum Historii Polski.


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych numerów naszego tygodnika w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Nowy początek” prof. Vittorio Possentiego!
Wydaj „Nowy początek” prof. Possentiego z Teologią Polityczną
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.