Znamy już laureatów konkursu „Mama w pracy”!

Znamy już laureatów konkursu „Mama w pracy”!

Tegoroczna edycja konkursu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania

 

Tegoroczna edycja konkursu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania

Dziś odbyła się uroczysta Gala kończąca 4. edycję popularnego plebiscytu „Mama w pracy” – organizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja, Rzeczpospolitą oraz MillwardBrown SMG/ KRC. Laureatami, czyli firmami najbardziej przyjaznymi pracującym mamom, okazały się: Danone., O.K. Centrum Języków Obcych z Lublina oraz Centrum Edukacji „OSKAR” z Olsztyna. Ponadto, kapituła konkursu wyróżniła jeszcze 27 firm, które wpierają kobiety łączące macierzyństwo z rozwojem zawodowym.

Podczas tegorocznej Gali, oprócz wręczenia statuetek i dyplomów wyróżnionym firmom, zaprezentowano również wyniki opracowane na podstawie 6429 ankiet wypełnionych przez pracowniczki zgłoszonych do konkursu firm. Z danych opracowanych przez Instytut Badawczy MillwardBrown SMG/ KRC wynika, że aż 78% kobiet w ciąży spotyka się z życzliwym traktowaniem przez przełożonych, a aż 89% z życzliwością współpracowników. Wciąż jednak kobiety napotykają na wiele trudności związanych z łączeniem obowiązków matki i pracowniczki. Wśród matek wychowujących dziecko do 4 lat, 12% ma nieprzyjemności w pracy jeśli korzysta ze zwolnienia lekarskiego, a 11% wbrew własnej woli pracuje w godzinach nadliczbowych. Oba problemy występują szczególnie często w większych firmach.

Tegoroczna edycja konkursu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Powoli zmienia się w Polsce klimat wokół sytuacji zawodowej kobiet chcących jednocześnie być matkami. Jest jednak jeszcze wiele do zrobienia. Ponad połowa ankietowanych kobiet ocenia, że w ciągu ostatniego roku nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o sytuację matek w ich miejscu pracy. Chcielibyśmy to zmienić i mamy nadzieję, że kolejne edycje konkursu zgromadzą jeszcze więcej firm przyjaznych mamom, a rozwiązania wprowadzone u laureatów i wyróżnionych w tym roku, staną się inspiracją do działań dla wielu pracodawców – podsumowuje Izabela Schnell, organizatorka akcji „Mama w pracy”.

W 2011 roku w kategorii „DUŻE FIRMY” nagroda otrzymała spółka:

      Danone Sp. z o.o.

W grupie „ŚREDNIE FIRMY” najwyżej oceniono:

      O.K. Centrum Języków Obcych Sp. z o.o. z Lublina

Natomiast wśród „MAŁYCH FIRM” statuetkę otrzymało:

      Centrum Edukacji „OSKAR” z Olsztyna

Zwycięskie firmy oferują swoim pracownikom szereg udogodnień i rozwiązań:

      program „Firma przyjazna rodzicom”/ Danone

      dodatkowy miesięczny płatny urlop macierzyński/ Danone

      opieka medyczna podczas ciąży oraz pokrycie kosztów porodu rodzinnego w wybranych placówkach medycznych/ Danone

     wyprawka z okazji urodzenia dziecka/ O.K. Centrum Języków Obcych Sp. z o.o. z Lublina

     możliwość przyjścia do pracy z dzieckiem i ustalenia indywidualnego harmonogramu pracy/ O.K. Centrum Języków Obcych Sp. z o.o. z Lublina

      możliwość korzystania z transportu firmowego do celów prywatnych/ Centrum Edukacji „OSKAR” z Olsztyna

      możliwość ruchomych godzin pracy i pracy w skróconym wymiarze godzin/ Centrum Edukacji „OSKAR” z Olsztyna

Celem konkursu „Mama w pracy” jest zwrócenie uwagi na trudności Polek w łączeniu macierzyństwa z pracą zawodową oraz poprawienie sytuacji kobiet na rynku pracy. Tegoroczna, IV edycja konkursu rozpoczęła się 18 października 2010 roku, a przedsiębiorstwa chętne do wzięcia udziału mogły się zgłaszać do 15 marca 2011 roku.

Honorowy patronat nad IV edycją kampanii został objęty przez:

  • ·         Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych,
  • Business Centre Club,
  • ·         Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Patronatu medialnego udzielili:

  • Instytut Pracy i Spraw Socjalnych (IPISS),
  • miesięcznik „Personel i Zarządzanie” (INFOR Ekspert),
  • „Radio PLUS – Miłego Dnia!”
  • serwis rekrutacyjny Pracuj.pl.

 

Zobacz zdjęcia


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Zostań współwydawcą „Teologii Politycznej Co Tydzień” w 2022 roku
Raz do roku zwracamy się ze szczególną prośbą o dofinansowanie „Teologii Politycznej Co Tydzień” i robię to teraz. Zdecydowanie polecam to pismo i już teraz bardzo dziękuję Państwu za hojność – Dariusz Karłowicz
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.