Zmiana redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”!

Zmiana redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”!

Katowicka kuria opublikowała komunikat informujący o zmianie na stanowisku redaktora naczelnego tygodnika „Gość Niedzielny”. Pełniącego tę funkcję od 15 lat ks. Marka Gancarczyka zastąpi ks. Adam Pawlaszczyk

Urodzony w 1971 r. ks. Adam Pawlaszczyk od 2014 roku stał na czele Sądu Metropolitalnego w Katowicach. Cztery lata wcześniej obronił pracę doktorską z prawa kanonicznego na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW. Jest archidiecezjalnym duszpasterzem prawników i ich rodzin. Aktywnie wspiera duszpasterstwo w jednej z parafii na terenie archidiecezji. Obowiązki naczelnego „Gościa Niedzielnego” zacznie pełnić od 1 lutego.

Odchodzący ze stanowiska ks. Marek Gancarczyk, stał na czele redakcji „GN” przez 15 lat. Objął tę funkcję po śmierci wcześniejszego redaktora naczelnego ks. Stanisława Tkocza – na stanowisko powołał go poprzedni ordynariusz diecezji ks. abp Damian Zimoń. W trakcie jego pracy „Gość Niedzielny” stał się największym tygodnikiem opinii w Polsce – wyprzedzając m.in. „Politykę”, „Newsweeka”, „Sieci”, „Do Rzeczy” – ze sprzedażą przekraczającą 120 tys. egzemplarzy miesięcznie (ZKDP dane za XI 2017: średnia sprzedaż ogółem wyniosła 121 282 egz.). W grudniu pismo odświeżyło szatę graficzną oraz winietę.

W komunikacie prasowym Archidiecezji, która jest właścicielem tygodnia, podkreślono, że metropolita katowicki, abp Wiktor Skworc, odwołał ks. Marka Gancarczyka „odpowiadając na prośby” duchownego.

Doceniając pracę i osiągnięcia ks. Marka Gancarczyka, redakcja Teologii Politycznej składa mu serdeczne podziękowania za wieloletnią posługę i jego olbrzymi wkład w skuteczne propagowanie katolickiego głosu w przestrzeni publicznej.

Nowemu redaktorowi naczelnemu życzymy wielu sukcesów w dalszym rozwoju tego niezwykle ważnego tytułu na polskim rynku medialnym. 

(kw)


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

„Od Salaminy do Radzymina” – wesprzyj wydanie nowego numeru rocznika „Teologia Polityczna”
Kim jesteśmy i kim chcielibyśmy być? Ile naprawdę warte jest dla nas to, co uważamy za swoją tożsamość?
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.