Zmiana redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”!

Zmiana redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”!

Katowicka kuria opublikowała komunikat informujący o zmianie na stanowisku redaktora naczelnego tygodnika „Gość Niedzielny”. Pełniącego tę funkcję od 15 lat ks. Marka Gancarczyka zastąpi ks. Adam Pawlaszczyk

Urodzony w 1971 r. ks. Adam Pawlaszczyk od 2014 roku stał na czele Sądu Metropolitalnego w Katowicach. Cztery lata wcześniej obronił pracę doktorską z prawa kanonicznego na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW. Jest archidiecezjalnym duszpasterzem prawników i ich rodzin. Aktywnie wspiera duszpasterstwo w jednej z parafii na terenie archidiecezji. Obowiązki naczelnego „Gościa Niedzielnego” zacznie pełnić od 1 lutego.

Odchodzący ze stanowiska ks. Marek Gancarczyk, stał na czele redakcji „GN” przez 15 lat. Objął tę funkcję po śmierci wcześniejszego redaktora naczelnego ks. Stanisława Tkocza – na stanowisko powołał go poprzedni ordynariusz diecezji ks. abp Damian Zimoń. W trakcie jego pracy „Gość Niedzielny” stał się największym tygodnikiem opinii w Polsce – wyprzedzając m.in. „Politykę”, „Newsweeka”, „Sieci”, „Do Rzeczy” – ze sprzedażą przekraczającą 120 tys. egzemplarzy miesięcznie (ZKDP dane za XI 2017: średnia sprzedaż ogółem wyniosła 121 282 egz.). W grudniu pismo odświeżyło szatę graficzną oraz winietę.

W komunikacie prasowym Archidiecezji, która jest właścicielem tygodnia, podkreślono, że metropolita katowicki, abp Wiktor Skworc, odwołał ks. Marka Gancarczyka „odpowiadając na prośby” duchownego.

Doceniając pracę i osiągnięcia ks. Marka Gancarczyka, redakcja Teologii Politycznej składa mu serdeczne podziękowania za wieloletnią posługę i jego olbrzymi wkład w skuteczne propagowanie katolickiego głosu w przestrzeni publicznej.

Nowemu redaktorowi naczelnemu życzymy wielu sukcesów w dalszym rozwoju tego niezwykle ważnego tytułu na polskim rynku medialnym. 

(kw)


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Fajdrosa” w tłumaczeniu prof. Henryka Podbielskiego
Według Kahna ten romantyczny opis natury pozostaje czymś niezrównanym w twórczości Platona, co czyni z „Fajdrosa” jedno z literackich arcydzieł.
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.