Życie warte jest rozmowy. Zapraszamy na wykłady otwarte o profilaktyce samobójstw

Życie warte jest rozmowy. Zapraszamy na wykłady otwarte o profilaktyce samobójstw

Teologia Polityczna zaprasza na organizowane przez Instytut Psychiatrii i Neurologii, Polskie Towarzystwo Suicydologiczne oraz Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego wykłady otwarte w ramach kampanii społecznej „Życie warte jest rozmowy”, które obędą się 26 czerwca w godzinach 10.00-15.00.

Cykl wykładów odbędzie w siedzibie Związku Polskich Artystów Plastyków przy ulicy Mazowieckiej 11A w Warszawie. 

***

Samobójstwo – rocznie popełnia je 800 000 osób. Więcej, niż ofiar wojen i ataków terrorystycznych. Oznacza to, że średnio co 40 sekund ktoś gdzieś odbiera sobie życie. Jeszcze dziś w Polsce zrobi to 15 osób. Powstrzymanie takiego stanu rzeczy jest w naszych rękach.

26 czerwca w godzinach 10:00-15:00, w ramach kampanii społecznej Życie warte jest rozmowy, w siedzibie Związku Polskich Artystów Plastyków przy ul. Mazowieckiej 11A w Warszawie odbędzie się Dzień Wykładów Otwartych poświęcony profilaktyce samobójstw w mediach. W trakcie obrad poruszone zostaną możliwości zapobiegania samobójstwom w środkach masowego przekazu, złożony problem zachowań samobójczych w przestrzeni Internetu, jak również kwestia właściwego korzystania z poradników opracowanych przez specjalistów WHO i Ministerstwa Zdrowia.

Wydarzenie uwieńczy wspólne podpisanie Deklaracji „Życie warte jest rozmowy”, wyrażającej powzięcie konkretnych starań prewencyjnych w praktyce medialnej.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich pracowników środków masowego przekazu i ludzi mediów. Wspólnie możemy realnie wpłynąć na zmniejszenie liczby samobójstw w Polsce.

W trakcie całego wydarzenia dostępni będą specjaliści z zakresu prewencji samobójstw. Wydarzenie organizuje Instytut Psychiatrii i Neurologii, Polskie Towarzystwo Suicydologiczne we współpracy z Wydziałem „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.

Ramowy plan Dnia Wykładów Otwartych dla dziennikarzy i ludzi mediów:

10:00 – otwarcie wydarzenia; dr hab. Adam Czabański: Rola mediów w zapobieganiu samobójstwom
10:45 – przerwa;
11:00 – mgr Katarzyna Bąkowicz: Sposób przedstawiania samobójstwa w mediach polskich i zagranicznych. Studium przypadku Niebieskiego Wieloryba
12:00 – obiad;
13:00 – dr Andrzej Gawliński: Jak skutecznie walczyć z samobójstwami w sieci?
13:45 – przerwa
14:00 – dr n. med. Anna Baran: Poradniki dla mediów – jak z nich korzystać?
15:00 – zakończenie

Uczestnictwo jest bezpłatne; organizatorzy zapewniają catering i lunch.

Rejestracja na wydarzenie na stronie organizatorów

Strona wydarzenia na Facebooku


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Fajdrosa” w tłumaczeniu prof. Henryka Podbielskiego
Według Kahna ten romantyczny opis natury pozostaje czymś niezrównanym w twórczości Platona, co czyni z „Fajdrosa” jedno z literackich arcydzieł.
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.