Życie warte jest rozmowy. Zapraszamy na wykłady otwarte o profilaktyce samobójstw

Życie warte jest rozmowy. Zapraszamy na wykłady otwarte o profilaktyce samobójstw

Teologia Polityczna zaprasza na organizowane przez Instytut Psychiatrii i Neurologii, Polskie Towarzystwo Suicydologiczne oraz Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego wykłady otwarte w ramach kampanii społecznej „Życie warte jest rozmowy”, które obędą się 26 czerwca w godzinach 10.00-15.00.

Cykl wykładów odbędzie w siedzibie Związku Polskich Artystów Plastyków przy ulicy Mazowieckiej 11A w Warszawie. 

***

Samobójstwo – rocznie popełnia je 800 000 osób. Więcej, niż ofiar wojen i ataków terrorystycznych. Oznacza to, że średnio co 40 sekund ktoś gdzieś odbiera sobie życie. Jeszcze dziś w Polsce zrobi to 15 osób. Powstrzymanie takiego stanu rzeczy jest w naszych rękach.

26 czerwca w godzinach 10:00-15:00, w ramach kampanii społecznej Życie warte jest rozmowy, w siedzibie Związku Polskich Artystów Plastyków przy ul. Mazowieckiej 11A w Warszawie odbędzie się Dzień Wykładów Otwartych poświęcony profilaktyce samobójstw w mediach. W trakcie obrad poruszone zostaną możliwości zapobiegania samobójstwom w środkach masowego przekazu, złożony problem zachowań samobójczych w przestrzeni Internetu, jak również kwestia właściwego korzystania z poradników opracowanych przez specjalistów WHO i Ministerstwa Zdrowia.

Wydarzenie uwieńczy wspólne podpisanie Deklaracji „Życie warte jest rozmowy”, wyrażającej powzięcie konkretnych starań prewencyjnych w praktyce medialnej.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich pracowników środków masowego przekazu i ludzi mediów. Wspólnie możemy realnie wpłynąć na zmniejszenie liczby samobójstw w Polsce.

W trakcie całego wydarzenia dostępni będą specjaliści z zakresu prewencji samobójstw. Wydarzenie organizuje Instytut Psychiatrii i Neurologii, Polskie Towarzystwo Suicydologiczne we współpracy z Wydziałem „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.

Ramowy plan Dnia Wykładów Otwartych dla dziennikarzy i ludzi mediów:

10:00 – otwarcie wydarzenia; dr hab. Adam Czabański: Rola mediów w zapobieganiu samobójstwom
10:45 – przerwa;
11:00 – mgr Katarzyna Bąkowicz: Sposób przedstawiania samobójstwa w mediach polskich i zagranicznych. Studium przypadku Niebieskiego Wieloryba
12:00 – obiad;
13:00 – dr Andrzej Gawliński: Jak skutecznie walczyć z samobójstwami w sieci?
13:45 – przerwa
14:00 – dr n. med. Anna Baran: Poradniki dla mediów – jak z nich korzystać?
15:00 – zakończenie

Uczestnictwo jest bezpłatne; organizatorzy zapewniają catering i lunch.

Rejestracja na wydarzenie na stronie organizatorów

Strona wydarzenia na Facebooku


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.