Zapraszamy na spotkanie „George Orwell – adwokat rzeczywistości? Między literaturą a polityką”

orwell slider

Serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniu, które 7 sierpnia odbędzie się w siedzibie Teologii Politycznej. Wokół dorobku George'a Orwella dyskutować będą Piotr Graczyk, Piotr Gociek oraz Wojciech Stanisławski.

„Rok 1984” i „Folwark zwierzęcy”? Nie tylko! George Orwell nie jest wyłącznie twórcą dwóch dzieł, które zdobyły rozgłos na całym świecie. To także niezwykle przenikliwy obserwator życia społecznego, komentator polityczny i artysta proponujący pewien model zaangażowania w sprawy wspólnotowe. Bez ideologicznej zaciekłości, za to w sposób rzetelny, korzystając z pełnego wachlarza argumentów, poszukuje prawdy o realiach kultury, polityki, władzy. Czy w ten sposób twórca literacki może okazać się adwokatem rzeczywistości? Obrońcą prawdy w jej blasku i cieniu?

Te pytania już wkrótce zabrzmią w redakcji Teologii Politycznej! O twórczości Orwella jako punkcie odniesienia dla aktualnych sporów politycznych, społecznych i kulturowych (i nie tylko!) dyskutować będą:

  • Piotr Graczyk
  • Piotr Gociek
  • Wojciech Stanisławski.

Spotkanie poprowadzi Jakub Pyda.

7 sierpnia, godzina 18.00.
Koszykowa 24/7, Warszawa – redakcja Teologii Politycznej.

Nie może Cię zabraknąć!

Link do wydarzenia na Facebooku

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje.

NCK Kult Interw 2018 mono2


Teologia Polityczna jest niezależnym środowiskiem, które może prowadzić i rozwijać swoją działalność dzięki Państwa wsparciu.
Zostań Mecenasem ambitnej polskiej kultury. Ustaw stały, comiesięczny przelew o dowolnej wysokości. Prosimy o darowizny na numer konta:
Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”.
Dziękujemy każdej osobie, która ustawi stały przelew i tym samym dołączy do grona Mecenasów Teologii Politycznej.

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.