Wyśpiewaj życzenia świąteczne i funduj stypendia - Wspólny projekt Fundacji Świętego Mikołaja i zespołu PECTUS!

Wyśpiewaj życzenia świąteczne i funduj stypendia - Wspólny projekt Fundacji Świętego Mikołaja i zespołu PECTUS!

Do 25 grudnia za pomocą strony www.mikolaj.org.pl/koleda każdy może wysłać wyjątkową, spersonalizowaną kartkę elektroniczną


Do 25 grudnia za pomocą strony www.mikolaj.org.pl/koleda każdy może wysłać wyjątkową, spersonalizowaną kartkę elektroniczną

 

Interaktywnym życzeniom świątecznym towarzyszy kolęda w wykonaniu znanych muzyków. Dochód z projektu zostanie przekazany na program Stypendia św. Mikołaja.

To fajna inicjatywa, w którą włączyliśmy się z wielką radością. Mamy nadzieję, że cała Polska zaśpiewa z nami kolędowe życzenia i będzie je sobie wysyłać. Cel jest szlachetny zatem: do dzieła! – mówi Tomasz Szczepaniak, lider zespołu PECTUS.

Odbiorca, oprócz życzeń będzie mógł posłuchać i obejrzeć klip z kolędą „Przybieżeli do Betlejem”, zaśpiewaną przez zespół PECTUS (który wydał właśnie płytę „Kobiety”). Popularnemu zespołowi pop-rockowemu towarzyszy grono stypendystów Fundacji, od lat wspierającej utalentowaną młodzież. Całość uzupełniają muzycy pod kierownictwem Andrzeja Borzyma, dyrygenta i producenta. Wyjątkowym elementem kartki jest aplikacja, umożliwiająca załączenie zdjęcia odbiorcy/nadawcy dzięki czemu, będzie on „występował” w filmie z kolędą.

Projekt e-kartki narodził się w naszych głowach wiosną, kiedy spotykaliśmy się ze stypendystami Fundacji w całej Polsce. Są potwornie zdolni, wspaniale działają na rzecz lokalnych społeczności i przede wszystkim inspirują. To dla nich, wymyśliliśmy tę wyjątkową akcję i to niektórzy z nich, są jej gwiazdami. Teraz zachęcamy całą Polskę, żeby zaśpiewała z nami „Przybieżeli do Betlejem” i włączyła się w wielkie dzieło wsparcia łebskiej młodzieży. Razem możemy pobić rekord, ufundować dzięki akcji kolejne kilkanaście, kilkadziesiąt, kilkaset stypendiów – zachęca Dariusz Karłowicz, prezes Fundacji Świętego Mikołaja.

Warto dodać, że do zaśpiewania kolędy zaproszono stypendystów wyłonionych w castingu. Z profesjonalnymi muzykami występują Gabriela Golec z Jonin, Alicja Woźniak z Końskich, Kuba Gagatek i Karolina Bodek – oboje z Czchowa. Do nich dołączyły koordynatorki programu Stypendia Św. Mikołaja – Kinga Najkowska i Ula Sadowska.

Darowizny przekazane przy okazji wysyłania kartki trafią na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży.

Pierwszym odbiorcą oryginalnej elektronicznej kartki była Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Podczas uroczystej gali „Solidarna Szkoła” w Pałacu w Wilanowie Dariusz Karłowicz, prezes Fundacji Świętego Mikołaja wysłał życzenia do Pierwszej Damy, tym samym rozpoczynając akcję „Wyśpiewaj życzenia ze Świętym Mikołajem!”.

Celem programu Stypendia św. Mikołaja jest zbiórka pieniędzy przeznaczanych na wsparcie zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin. Fundacja Świętego Mikołaja pomaga im w realizacji życiowych marzeń. Stypendystami programu mogą być uczniowie szkół podstawowych (powyżej 4 klasy), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Fundacja zachęca szkoły do samodzielnego zbierania środków na stypendia także poprzez promowanie aktywnych postaw.

Wyślij e-kartkę: www.mikolaj.org.pl/koleda

 

Ambitna kultura potrzebuje Twojego wsparcia. Prosimy, przekaż darowiznę w dowolnej wysokości i dołącz do grona darczyńców Teologii Politycznej. Kliknij tu lub przekaż darowiznę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”. Dziękujemy!

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.