Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Wykład ks. Waldemara Chrostowskiego „Scena Zwiastowania w Ewangelii według Św. Łukasza”

Wykład ks. Waldemara Chrostowskiego „Scena Zwiastowania w Ewangelii według Św. Łukasza”

Zapraszamy na siódmy z cyklu wykładów organizowanych w ramach projektu „Namalować katolicyzm od nowa”, poświęconych związkom teologii, sztuki i filozofii. Prelekcję zatytułowaną „Scena Zwiastowania w Ewangelii według Św. Łukasza” wygłosi ks. Waldemar Chrostowski.

Gdzie? W podziemiach katedry warszawsko-praskiej (ul. Floriańska 3), wejście przez basztę
Kiedy? W czwartek, 23 listopada, godz. 18:00.

Wydarzenie będzie transmitowane

Wstęp wolny! 

Dołącz do wydarzenia na FB

***

Ks. prof. Waldemar Chrostowski - wybitny teolog i biblista, specjalista w dziedzinie egzegezy Starego Testamentu i relacji między Kościołem a judaizmem. Studiował na Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie i na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. W latach 1998–2003 był wiceprzewodniczącym Sekcji Biblijnej przy Konferencji Episkopatu Polski, a w latach 2003–2013 przewodniczącym nowo utworzonego Stowarzyszenia Biblistów Polskich. Członek Komitetu Nauk Teologicznych PAN. W dorobku pisarskim ma książki, artykuły naukowe i popularnonaukowe, publicystykę oraz recenzje – w sumie ponad 3000 publikacji! W 2014 r. został laureatem prestiżowej Nagrody Ratzingera, którą watykańska Fundacja Josepha Ratzingera – Benedykta XVI przyznaje najwybitniejszym teologom świata. Nagrodzony m.in. medalem „Pro bono Poloniae”, otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.