Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Wielka Gala Fundacji Świętego Mikołaja w Wilanowie z Małżonką Prezydenta RP Panią Agatą Kornhauser-Dudą!

Wielka Gala Fundacji Świętego Mikołaja w Wilanowie z  Małżonką Prezydenta RP Panią Agatą Kornhauser-Dudą!

Fundacja Świętego Mikołaja wyróżniła szkoły najaktywniej zaangażowane w pozyskiwanie funduszy na stypendia dla zdolnych i aktywnych uczniów z niezamożnych rodzin


Wielka Gala w Wilanowie - w obecności Honorowego Patrona Gali, Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy - Fundacja Świętego Mikołaja po raz kolejny nagradza Solidarne Szkoły

"Państwo reprezentujecie te społeczności szkolne, które mają duże poczucie wspólnoty i angażują się w pomoc tym, którzy akurat tej pomocy potrzebują. I co jest bardzo ważne, to fakt, że właśnie młodzież bardzo często angażuje się w te akcje, nie jest obojętna na losy swoich koleżanek i kolegów. Czasami tylko potrzebują, żebyśmy my - nauczyciele, włączyli się do tych akcji. Dlatego bardzo cieszę się, że projekt Fundacji Świętego Mikołaja daje okazję do takiej współpracy" - mówiła małżonka prezydenta, gratulując tegorocznym nagrodzonym.


Fundacja Świętego Mikołaja wyróżniła szkoły najaktywniej zaangażowane w pozyskiwanie funduszy na stypendia dla zdolnych i aktywnych uczniów z niezamożnych rodzin. Placówki, które zgromadziły najwięcej środków na swoich subkontach stypendialnych, zostały uhonorowane tytułem „Solidarna Szkoła 2015” oraz atrakcyjnymi nagrodami.

W tym roku w konkursie Solidarna Szkoła – prowadzonym w ramach programu Stypendia św. Mikołaja – wzięło udział 69 szkół. Łącznie zebrały one 90,6 tys. zł, czyli o 12 tys. zł więcej niż w poprzednim roku!

Laureaci konkursu otrzymali tytuł „Solidarnej Szkoły 2015”, a także nagrody: czeki gotówkowe ufundowane pzez firme Promark Serwis sp. z o.o. oraz bilety ufundowane przez placówki kulturalne:  

Kopalnię Soli w Wieliczce,

Kopalnię Soli w Bochni,

Zamek Królewski na Wawelu,

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej,

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie,

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

Muzeum Zamku w Łańcucie.


Od 5 lat prowadzimy niełatwą pracę, która polega nie tylko na dawaniu szkołom środków na stypendia dla łebskiej młodzieży, ale też wskazywaniu drogi jak pozyskiwać więcej samodzielnie. Doceniamy ten wysiłek, zaangażowanie i pomysłowość koordynatorów oraz dyrektorów szkół. Jesteśmy z Was dumni! Cieszy nas to to, że kolejne placówki przyłączają się do naszej idei i wspólnie pomagamy zdolnym, młodym społecznikom. To oni wkrótce będą zmieniać świat wokół. Wspólną pracą Fundacja oraz Ci, którzy są na co dzień blisko z młodzieżą - nauczyciele dobrze ich do tego przygotujemy – mówi Dariusz Karłowicz, Prezes Fundacji Świętego Mikołaja.

Szkoły biorące udział w konkursie zostały podzielone na 4 kategorie. W kategorii nr 1 (Szkoły podstawowe i gimnazjalne w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców) zwyciężyło Publiczne Gimnazjum nr 1 w Birczy (4549,8 zł). Wyróżnienia otrzymały Szkoła Podstawowa nr 2 w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Ustrzykach Dolnych (3 232,83 zł) oraz Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rudach (2 331,30 zł).

W kategorii nr 2 (Szkoły ponadgimnazjalne  w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców) po zaciętej rywalizacji wygrało Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n. Dunajcem (7 938,0 zł). Na drugim miejscu znalazło się II Liceum Ogólnokształcące w Końskich (6 646,53 zł), a na trzecim - Liceum Ogólnokształcące w Lipnie (4 373,89 zł).

Zwycięzcą w Kategorii nr 3 (szkoły podstawowe i gimnazjalne w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców) został Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Krakowie (6 541,7 zł). Na podium znalazły się również Szkoła Podstawowa Nr 4 w Kętrzynie (4 160 zł) i Zespół Szkół nr 80 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie (3 642,46 zł).

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sanoku (5 600 zł) wygrało w Kategorii nr 4 (Szkoły ponadgimnazjalne w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców). Laureatami są tu również I Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Koninie (2 000 zł) i II liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli (1945,05 zł).

Tegoroczna edycja konkursu Solidarna Szkoła była już czwartą organizowaną przez Fundację Świętego Mikołaja. W przedsięwzięciu brały udział szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne zarówno z mniejszych miejscowości, jak dużych i średnich miast. W tej edycji palcówki wykorzystywały różne okazje do pozyskiwania funduszy, a jednym z ważnych etapów była akcja „Wiosną Stypendia Rosną”. Tu wyjątkową aktywnością wykazało się II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich. Przez cały rok aktywnie pozyskiwało ono fundusze na stypendia dla swoich uczniów, angażując w systematyczne kwesty całe klasy. W okresie od 21 marca do końca maja wolontariusze zebrali prawie 6 tys. zł, a Fundacja podwoiła tę kwotę, znacznie zwiększając pulę środków na stypendia dla uczniów z Końskich. 

Właśnie za to zaangażowanie oraz za promowanie wśród społeczności szkolnej idei wolontariatu i odpowiedzialności uczniów za siebie nawzajem szkoła ta otrzymała z rąk Pani Prezydentowej dyplom ze specjalnym wyróżnieniem. Szkoła otrzymała także od Fundacji nagrodę - drukarkę 3D (przekazaną na ten cel przez firmę Omni3D Sp. z o.o.).


Napisali o nas:

Gazeta Wyborcza

wpolityce.pl

onet.pl

interia.pl

Więcej informacji na stronie Fundacji Świętego Mikołaja - wydawcy Teologii Politycznej

Galeria:
(fot. Małgorzata Rutkiewicz)


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Kotwice w niebie” Rémiego Brague'a po polsku
Zostań współwydawcą pierwszego tłumaczenia książki prof. Rémiego Brague'a
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.