Wielka Gala Fundacji Świętego Mikołaja w Wilanowie z Małżonką Prezydenta RP Panią Agatą Kornhauser-Dudą!

Wielka Gala Fundacji Świętego Mikołaja w Wilanowie z  Małżonką Prezydenta RP Panią Agatą Kornhauser-Dudą!

Fundacja Świętego Mikołaja wyróżniła szkoły najaktywniej zaangażowane w pozyskiwanie funduszy na stypendia dla zdolnych i aktywnych uczniów z niezamożnych rodzin


Wielka Gala w Wilanowie - w obecności Honorowego Patrona Gali, Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy - Fundacja Świętego Mikołaja po raz kolejny nagradza Solidarne Szkoły

"Państwo reprezentujecie te społeczności szkolne, które mają duże poczucie wspólnoty i angażują się w pomoc tym, którzy akurat tej pomocy potrzebują. I co jest bardzo ważne, to fakt, że właśnie młodzież bardzo często angażuje się w te akcje, nie jest obojętna na losy swoich koleżanek i kolegów. Czasami tylko potrzebują, żebyśmy my - nauczyciele, włączyli się do tych akcji. Dlatego bardzo cieszę się, że projekt Fundacji Świętego Mikołaja daje okazję do takiej współpracy" - mówiła małżonka prezydenta, gratulując tegorocznym nagrodzonym.


Fundacja Świętego Mikołaja wyróżniła szkoły najaktywniej zaangażowane w pozyskiwanie funduszy na stypendia dla zdolnych i aktywnych uczniów z niezamożnych rodzin. Placówki, które zgromadziły najwięcej środków na swoich subkontach stypendialnych, zostały uhonorowane tytułem „Solidarna Szkoła 2015” oraz atrakcyjnymi nagrodami.

W tym roku w konkursie Solidarna Szkoła – prowadzonym w ramach programu Stypendia św. Mikołaja – wzięło udział 69 szkół. Łącznie zebrały one 90,6 tys. zł, czyli o 12 tys. zł więcej niż w poprzednim roku!

Laureaci konkursu otrzymali tytuł „Solidarnej Szkoły 2015”, a także nagrody: czeki gotówkowe ufundowane pzez firme Promark Serwis sp. z o.o. oraz bilety ufundowane przez placówki kulturalne:  

Kopalnię Soli w Wieliczce,

Kopalnię Soli w Bochni,

Zamek Królewski na Wawelu,

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej,

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie,

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

Muzeum Zamku w Łańcucie.


Od 5 lat prowadzimy niełatwą pracę, która polega nie tylko na dawaniu szkołom środków na stypendia dla łebskiej młodzieży, ale też wskazywaniu drogi jak pozyskiwać więcej samodzielnie. Doceniamy ten wysiłek, zaangażowanie i pomysłowość koordynatorów oraz dyrektorów szkół. Jesteśmy z Was dumni! Cieszy nas to to, że kolejne placówki przyłączają się do naszej idei i wspólnie pomagamy zdolnym, młodym społecznikom. To oni wkrótce będą zmieniać świat wokół. Wspólną pracą Fundacja oraz Ci, którzy są na co dzień blisko z młodzieżą - nauczyciele dobrze ich do tego przygotujemy – mówi Dariusz Karłowicz, Prezes Fundacji Świętego Mikołaja.

Szkoły biorące udział w konkursie zostały podzielone na 4 kategorie. W kategorii nr 1 (Szkoły podstawowe i gimnazjalne w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców) zwyciężyło Publiczne Gimnazjum nr 1 w Birczy (4549,8 zł). Wyróżnienia otrzymały Szkoła Podstawowa nr 2 w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Ustrzykach Dolnych (3 232,83 zł) oraz Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rudach (2 331,30 zł).

W kategorii nr 2 (Szkoły ponadgimnazjalne  w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców) po zaciętej rywalizacji wygrało Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n. Dunajcem (7 938,0 zł). Na drugim miejscu znalazło się II Liceum Ogólnokształcące w Końskich (6 646,53 zł), a na trzecim - Liceum Ogólnokształcące w Lipnie (4 373,89 zł).

Zwycięzcą w Kategorii nr 3 (szkoły podstawowe i gimnazjalne w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców) został Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Krakowie (6 541,7 zł). Na podium znalazły się również Szkoła Podstawowa Nr 4 w Kętrzynie (4 160 zł) i Zespół Szkół nr 80 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie (3 642,46 zł).

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sanoku (5 600 zł) wygrało w Kategorii nr 4 (Szkoły ponadgimnazjalne w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców). Laureatami są tu również I Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Koninie (2 000 zł) i II liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli (1945,05 zł).

Tegoroczna edycja konkursu Solidarna Szkoła była już czwartą organizowaną przez Fundację Świętego Mikołaja. W przedsięwzięciu brały udział szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne zarówno z mniejszych miejscowości, jak dużych i średnich miast. W tej edycji palcówki wykorzystywały różne okazje do pozyskiwania funduszy, a jednym z ważnych etapów była akcja „Wiosną Stypendia Rosną”. Tu wyjątkową aktywnością wykazało się II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich. Przez cały rok aktywnie pozyskiwało ono fundusze na stypendia dla swoich uczniów, angażując w systematyczne kwesty całe klasy. W okresie od 21 marca do końca maja wolontariusze zebrali prawie 6 tys. zł, a Fundacja podwoiła tę kwotę, znacznie zwiększając pulę środków na stypendia dla uczniów z Końskich. 

Właśnie za to zaangażowanie oraz za promowanie wśród społeczności szkolnej idei wolontariatu i odpowiedzialności uczniów za siebie nawzajem szkoła ta otrzymała z rąk Pani Prezydentowej dyplom ze specjalnym wyróżnieniem. Szkoła otrzymała także od Fundacji nagrodę - drukarkę 3D (przekazaną na ten cel przez firmę Omni3D Sp. z o.o.).


Napisali o nas:

Gazeta Wyborcza

wpolityce.pl

onet.pl

interia.pl

Więcej informacji na stronie Fundacji Świętego Mikołaja - wydawcy Teologii Politycznej

Galeria:
(fot. Małgorzata Rutkiewicz)


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wydaj z nami

Pomóż nam odczytać JP2 na nowo. Zorganizuj z nami cykl wykładów o nauczaniu papieża
Wesprzyj cykl wykładów JP2 NA NOWO ODCZYTANY. DZIEŁO/KONTEKSTY/IDEE
Brakuje

Wpłać darowiznę
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.