Wiara nie tylko w czasach zarazy – Tomasz Grabowski OP

Wiara nie tylko w czasach zarazy – Tomasz Grabowski OP

Dominikanin Tomasz Grabowski, w przygotowanej w ostatnich dniach publikacji „Wiara nie tylko w czasach zarazy", proponuje, aby potraktować zaistniałą sytuację jako powrót do samego siebie i przyjrzeć się jakości osobistej wiary. Przypomina, że w sytuacjach granicznych rzeczy wtórne stają się naprawdę drugimi, ustępują miejsca prawdziwemu JA

Wybuch pandemii stawia nas, współczesnych wobec pytań, które od wielu lat skryło widmo końca historii. Czy za naszymi dziejami kryje się wyłącznie gra przypadku i konieczności? Czy z chaosu zdarzeń i globalnych paroksyzmów da się wyczytać ślady obecności wielkiego Innego? Tomasz Grabowski OP zachęca czytelników do wykorzystania obecnej sytuacji jako okazji, do pogłębionego namysłu nad źródłami naszego doświadczania świata, konfrontacji z pytaniami o Opatrzność, wiarę i zwątpienie. Czy pęknięcie, jakim pandemia wdarła się w nasze samozadowolenie, może oznaczać otwarcie przestrzeni dla metafizycznych pytań?

Wiara nie tylko w czasach zarazy – Tomasz Grabowski OP
Rok wydania: 2020
Wydawnictwo: W drodze
Liczba stron: 48

Skorzystaj z darmowego ebooka.


Ambitna kultura potrzebuje Twojego wsparcia. Prosimy, przekaż darowiznę w dowolnej wysokości i dołącz do grona darczyńców Teologii PolitycznejKliknij tu lub przekaż darowiznę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”. Dziękujemy!

Wydaj z nami

Wesprzyj wydanie „Listów o wolności i posłuszeństwie” Krzysztofa Dorosza i Bartosza Jastrzębskiego
Katolik i protestant. Jeden we Wrocławiu, drugi w Warszawie. Nie znaliśmy się wcale, więc jak to się stało?
Brakuje

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.