Wiara nie tylko w czasach zarazy – Tomasz Grabowski OP

Wiara nie tylko w czasach zarazy – Tomasz Grabowski OP

Dominikanin Tomasz Grabowski, w przygotowanej w ostatnich dniach publikacji „Wiara nie tylko w czasach zarazy", proponuje, aby potraktować zaistniałą sytuację jako powrót do samego siebie i przyjrzeć się jakości osobistej wiary. Przypomina, że w sytuacjach granicznych rzeczy wtórne stają się naprawdę drugimi, ustępują miejsca prawdziwemu JA

Wybuch pandemii stawia nas, współczesnych wobec pytań, które od wielu lat skryło widmo końca historii. Czy za naszymi dziejami kryje się wyłącznie gra przypadku i konieczności? Czy z chaosu zdarzeń i globalnych paroksyzmów da się wyczytać ślady obecności wielkiego Innego? Tomasz Grabowski OP zachęca czytelników do wykorzystania obecnej sytuacji jako okazji, do pogłębionego namysłu nad źródłami naszego doświadczania świata, konfrontacji z pytaniami o Opatrzność, wiarę i zwątpienie. Czy pęknięcie, jakim pandemia wdarła się w nasze samozadowolenie, może oznaczać otwarcie przestrzeni dla metafizycznych pytań?

Wiara nie tylko w czasach zarazy – Tomasz Grabowski OP
Rok wydania: 2020
Wydawnictwo: W drodze
Liczba stron: 48

Skorzystaj z darmowego ebooka.


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.