Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Weź udział w konkursie poetyckim o Żołnierzach Wyklętych

Weź udział w konkursie poetyckim o Żołnierzach Wyklętych

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie powinny do 31 maja wysłać trzy wiersze podejmujące temat Żołnierzy Wyklętych


„Teologia Polityczna” objęła patronatem Ogólnopolski konkurs poetycki im. Danuty „Inki” Siedzikówny. Celem konkursu jest „propagowanie wiedzy o Żołnierzach Wyklętych i historii najnowszej Polski, uczczenie pamięci bohaterów, a także rozbudzanie i rozwijanie aktywności twórczej w dziedzinie poezji”

Każdy zainteresowany wzięciem udziału powinien do 31 maja wysłać zestaw 3 wierszy podejmujących temat Żołnierzy Wyklętych. Konkurs odbywa się w wersji tradycyjnej (papierowej) i multimedialnej, a dla autorów najlepiej ocenionych wierszy przeznaczono następujące nagrody pieniężne: I nagroda – 1500 zł, II nagroda – 1000 zł, III nagroda – 500 zł i trzy wyróżnienia po 300. Przewidziano ponadto pięć wyróżnień po 500 zł. Nagrody w kategorii multimediów wyniosą odpowiednio do zajętego miejsca: I – 1000 zł, II – 500 zł, III – 300 zł. Przewidziano również trzy wyróżnienia po 100 złotych. Ponadto nagrodzone i wyróżnione wiersze i nagrania zostaną nieodpłatnie udostępnione patronom konkursu w celu ich publikacji (zgłoszenie wierszy do konkursu oznacza zgodę na ich nieodpłatną publikację przez Patronów konkursu i organizatorów).

Wiersze w formie wydruku komputerowego formatu A4 razem z płytami CD i DVD należy przesyłać na adres Organizatora do dnia 31 maja 2017 roku. Adres do wysyłki: Nadleśnictwo Augustów, ul. Turystyczna 19, 16-300 Augustów, z dopiskiem: „Konkurs Poetycki im. Danuty „Inki” Siedzikówny”.


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.