Wydaj razem z nami ostatnią książkę Erica Voegelina pt. "Poszukiwanie ładu"

Przeczytaj fragment I rozdziału książki Erica Voegelina „Poszukiwanie ładu”

Wydanie ostatniego tomu z kolekcji „Order and History” to zwieńczenie blisko 10 lat pracy Teologii Politycznej nad przybliżeniem polskiemu Czytelnikowi wszystkich dzieł Voegelinowskiego opus magnum


Rozpoczynamy zbiórkę na wydanie ostatniego tomu z kolekcji „Order and History” Erica Voegelina. To będzie zwieńczeniem blisko 10 lat pracy Teologii Politycznej nad przybliżeniem polskiemu Czytelnikowi wszystkich dzieł Voegelinowskiego opus magnum. Pomóż nam tego dokonać!

„Poszukiwanie ładu” to ostatni, piąty tom studium „Order and History”, będącego opus magnum w dorobku Erica Voegelina, jednego z najwybitniejszych dwudziestowiecznych filozofów polityki. Opublikowanie tej książki będzie zwieńczeniem prac nad wydaniem w języku polskim całego „Order and History”, które Teologia Polityczna podejmowała od 2009 roku.

Choć pracę nad „Poszukiwaniem ładu” przerwała śmierć autora, tom ten posiada samoistną wartość i można go potraktować zarówno jako zakończenie, jak i wstęp do całego „Order and History”. Szczególną uwagę w tej książce zwracają subtelne analizy o charakterze ściślefilozoficznym, uzupełniające bardziej historyczne rozważania Voegelina z wcześniejszych części studium. Analizy te mają fundamentalne znaczenie dla całego „Order and History” oraz świadczą o kierunku, w którym myśl filozofa rozwijała się w późnym okresie jego twórczości – okresie ciągle niedostatecznie znanym w Polsce (pomimo wydania „Epoki ekumenicznej” nakładem Teologii Politycznej).

__________________

Każda osoba, która wesprze wydanie książki zostanie wymieniona z imienia i nazwiska na pierwszych stronach publikacji (chyba, że wskaże chęć pozostania anonimowym darczyńcą).

Każdy, kto dokona wpłaty z dopiskiem "Poszukiwanie" w wysokości co najmniej 60 zł, otrzyma publikację gratis.

Osoby, które zdecydują się wesprzeć książkę kwotą 600 zł otrzymają kompletną kolekcję dzieła "Porządek i Historia" wydaną przez Teologię Polityczną (VI tomów).

Darczyńcy, którzy wpłacą ponad 1000 zł otrzymają dodatkowo specjalne podziękowania na stronie redakcyjnej.

Darowizny na wydanie książki można przekazać także tradycyjnie wpłacając wybraną kwotę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem "Poszukiwanie".

Konto bankowe dla przelewów zagranicznych: PKO PB  18 1440 1387 0000 0000 1092 6483 IBAN: PL SWIFT: BPKOPLPW

Zebrana kwota pozwoli nam opłacić druk, redakcję, korektę, skład, a także koszty administracji związane z przygotowaniem książki do druku i dystrybucją. Dziękujemy!

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury


Teologia Polityczna jest niezależnym środowiskiem, które może prowadzić i rozwijać swoją działalność dzięki Państwa wsparciu.
Zostań Mecenasem ambitnej polskiej kultury. Ustaw stały, comiesięczny przelew o dowolnej wysokości. Prosimy o darowizny na numer konta:
Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”.
Dziękujemy każdej osobie, która ustawi stały przelew i tym samym dołączy do grona Mecenasów Teologii Politycznej.

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.