Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Wydaj razem z nami ostatnią książkę Erica Voegelina pt. "Poszukiwanie ładu"

Wydaj razem z nami ostatnią książkę Erica Voegelina pt. "Poszukiwanie ładu"

Wydanie ostatniego tomu z kolekcji „Order and History” to zwieńczenie blisko 10 lat pracy Teologii Politycznej nad przybliżeniem polskiemu Czytelnikowi wszystkich dzieł Voegelinowskiego opus magnum


Rozpoczynamy zbiórkę na wydanie ostatniego tomu z kolekcji „Order and History” Erica Voegelina. To będzie zwieńczeniem blisko 10 lat pracy Teologii Politycznej nad przybliżeniem polskiemu Czytelnikowi wszystkich dzieł Voegelinowskiego opus magnum. Pomóż nam tego dokonać!

„Poszukiwanie ładu” to ostatni, piąty tom studium „Order and History”, będącego opus magnum w dorobku Erica Voegelina, jednego z najwybitniejszych dwudziestowiecznych filozofów polityki. Opublikowanie tej książki będzie zwieńczeniem prac nad wydaniem w języku polskim całego „Order and History”, które Teologia Polityczna podejmowała od 2009 roku.

Choć pracę nad „Poszukiwaniem ładu” przerwała śmierć autora, tom ten posiada samoistną wartość i można go potraktować zarówno jako zakończenie, jak i wstęp do całego „Order and History”. Szczególną uwagę w tej książce zwracają subtelne analizy o charakterze ściślefilozoficznym, uzupełniające bardziej historyczne rozważania Voegelina z wcześniejszych części studium. Analizy te mają fundamentalne znaczenie dla całego „Order and History” oraz świadczą o kierunku, w którym myśl filozofa rozwijała się w późnym okresie jego twórczości – okresie ciągle niedostatecznie znanym w Polsce (pomimo wydania „Epoki ekumenicznej” nakładem Teologii Politycznej).

__________________

Każda osoba, która wesprze wydanie książki zostanie wymieniona z imienia i nazwiska na pierwszych stronach publikacji (chyba, że wskaże chęć pozostania anonimowym darczyńcą).

Każdy, kto dokona wpłaty z dopiskiem "Poszukiwanie" w wysokości co najmniej 60 zł, otrzyma publikację gratis.

Osoby, które zdecydują się wesprzeć książkę kwotą 600 zł otrzymają kompletną kolekcję dzieła "Porządek i Historia" wydaną przez Teologię Polityczną (VI tomów).

Darczyńcy, którzy wpłacą ponad 1000 zł otrzymają dodatkowo specjalne podziękowania na stronie redakcyjnej.

Darowizny na wydanie książki można przekazać także tradycyjnie wpłacając wybraną kwotę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem "Poszukiwanie".

Konto bankowe dla przelewów zagranicznych: PKO PB  18 1440 1387 0000 0000 1092 6483 IBAN: PL SWIFT: BPKOPLPW

Zebrana kwota pozwoli nam opłacić druk, redakcję, korektę, skład, a także koszty administracji związane z przygotowaniem książki do druku i dystrybucją. Dziękujemy!

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.