Kompleks Rosji - dziś premiera! Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Skwiecińskim

Kompleks Rosji - dziś premiera! Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Skwiecińskim

W debacie o książce Piotra Skwiecińskiego, rozmawiać będą z Autorem: Agnieszka Romaszewska-Guzy i Witold Jurasz

„Kompleks Rosji” – pod takim tytułem już wkrótce zadebiutuje na rynku nowa książka Piotra Skwiecińskiego. Jej premiera oraz spotkanie z Autorem będzie mieć miejsce w przyszłym tygodniu – 25 maja – w redakcji Teologii Politycznej. Serdeczecznie na nie zapraszamy

Premiera „Kompleksu Rosji”

Kiedy: 25 maja (czwartek)
Miejsce: Warszawa, ul. Koszykowa 24/7 – redakcja Teologii Politycznej
Godzina: 18:00

Premierze książki towarzyszyć będzie debata na temat Rosji i stosunków polsko-rosyjskich. Wezmą w niej udział:

- Piotr Skwieciński (autor książki)
- Agnieszka Romaszewska-Guzy (redaktor naczelna TV Biełsat)
- Witold Jurasz (szef Ośrodka Analiz Strategicznych).

Prowadzenie - Filip Memches.

______

Na „Kompleks Rosji” składa się kilkadziesiąt esejów Piotra Skwiecińskiego, które w ciągu kilku ostatnich lat ukazywały się m.in. w „Rzeczypospolitej”, „Plusie Minusie”, „wSieci”, „Uważam Rze” i na portalu wPolityce.pl. Autor w przenikliwy sposób i z ogromnym znawstwem poddaje analizie współczesne uwarunkowania polityczne społeczeństwa rosyjskiego oraz jego relacje z władzą usadowioną na Kremlu.

– „Wchodząc” w Rosję, należy odłożyć własne kategorie dotychczas porządkujące rzeczywistość. Jeśli się tego nie zrobi, nic się nie  zrozumie. Trzeba w pokorze najpierw poznawać fakty i sposób, w jaki  łączą je Rosjanie, a dopiero potem, stopniowo rekonstruować ich świat. I nie jest to wezwanie ani do miłości, ani do nienawiści. Choć  zdaję  sobie sprawę, że w przypadku Rosji uniknięcie tych uczuć jest często  zadaniem ponad ludzkie siły – pisze Autor we wstępie. W jego książce nie brak też wielu historycznych anegdot i informacji, które z pewnością pomogą wielu Czytelnikom zrozumieć Rosję, którą Winston Churchill określił kiedyś jako „zagadkę spowitą w tajemnicę wewnątrz enigmy”.

Zapraszamy na spotkanie 25 maja o godz. 18:00. Zobacz na Facebooku.


Ambitna kultura potrzebuje Twojego wsparcia. Prosimy, przekaż darowiznę w dowolnej wysokości i dołącz do grona darczyńców Teologii Politycznej. Kliknij tu lub przekaż darowiznę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”. Dziękujemy!

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.