Debata o Jerzym Nowosielskim. Zapraszamy!

Debata o Jerzym Nowosielskim. Zapraszamy!

Zapraszamy na debatę o twórczości Jerzego Nowosielskiego, jednego z najciekawszych polskich malarzy XX i początków XXI wieku. Chcemy przyjrzeć się ideom, jakie go zapładniały, zastanawiając się jednocześnie, czy można szukać w nich odpowiedzi o sens przenikania się sztuki, teologii i metafizyki?

W dyskusji udział wezmą:
Krystyna Czerni – Uniwersytet Jagielloński 
Bp Michał Janocha – Uniwersytet Warszawski 
Mateusz Środoń – Studium Chrześcijańskiego Wschodu 
Spotkanie poprowadzi Natalia Alicja Szerszeń (Teologia Polityczna)

Kiedy. 8 lutego (czwartek)
Miejsce: Warszawa, ul. Koszykowa 24/7 – redakcja Teologii Politycznej
Godzina rozpoczęcia: 18.00
Wstęp wolny!

Jerzy Nowosielski, wybitny i zarazem niezwykle oryginalny artysta, do tej pory wymyka się łatwemu etykietowaniu. Jego prace łączące sacrum i profanum, erotyzm z mistyką, prowokują do szczególnego namysłu nad metafizyką. – Sięganie do tradycji zarówno chrześcijańskiego Wschodu, jak i do prądów obecnych w kulturze Zachodu, szukanie środków wyrazów, które unaocznią głębszy sens ludzkiego doświadczenia splatają się w twórczości krakowskiego malarza tak mocno, że należy zadać pytania o „metafizykę stosowaną” Nowosielskiego – pisał Jan Czerniecki, redaktor naczelny „Teologii Politycznej Co Tydzień”, w edytorialu do numeru tygodnika, który ukazał się na początku roku, z okazji 95 rocznicy urodzin artysty.

Zobacz 93. numer TPCT  poświęcony Jerzemu Nowosielskiemu 

Wydarzenie na Facebooku


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Charles H. Kahn powraca – wesprzyj pierwsze polskie wydanie dzieła „Platon i dialog postsokratyczny”
Tom ten to kontynuacja wydanego nakładem Teologii Politycznej dzieła „Platon i dialog sokratyczny. Wykorzystanie literackiej formy na użytek filozofii"
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.