Debata o Jerzym Nowosielskim. Zapraszamy!

Debata o Jerzym Nowosielskim. Zapraszamy!

Zapraszamy na debatę o twórczości Jerzego Nowosielskiego, jednego z najciekawszych polskich malarzy XX i początków XXI wieku. Chcemy przyjrzeć się ideom, jakie go zapładniały, zastanawiając się jednocześnie, czy można szukać w nich odpowiedzi o sens przenikania się sztuki, teologii i metafizyki?

W dyskusji udział wezmą:
Krystyna Czerni – Uniwersytet Jagielloński 
Bp Michał Janocha – Uniwersytet Warszawski 
Mateusz Środoń – Studium Chrześcijańskiego Wschodu 
Spotkanie poprowadzi Natalia Alicja Szerszeń (Teologia Polityczna)

Kiedy. 8 lutego (czwartek)
Miejsce: Warszawa, ul. Koszykowa 24/7 – redakcja Teologii Politycznej
Godzina rozpoczęcia: 18.00
Wstęp wolny!

Jerzy Nowosielski, wybitny i zarazem niezwykle oryginalny artysta, do tej pory wymyka się łatwemu etykietowaniu. Jego prace łączące sacrum i profanum, erotyzm z mistyką, prowokują do szczególnego namysłu nad metafizyką. – Sięganie do tradycji zarówno chrześcijańskiego Wschodu, jak i do prądów obecnych w kulturze Zachodu, szukanie środków wyrazów, które unaocznią głębszy sens ludzkiego doświadczenia splatają się w twórczości krakowskiego malarza tak mocno, że należy zadać pytania o „metafizykę stosowaną” Nowosielskiego – pisał Jan Czerniecki, redaktor naczelny „Teologii Politycznej Co Tydzień”, w edytorialu do numeru tygodnika, który ukazał się na początku roku, z okazji 95 rocznicy urodzin artysty.

Zobacz 93. numer TPCT  poświęcony Jerzemu Nowosielskiemu 

Wydarzenie na Facebooku


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.