Debata o Jerzym Nowosielskim. Zapraszamy!

Debata o Jerzym Nowosielskim. Zapraszamy!

Zapraszamy na debatę o twórczości Jerzego Nowosielskiego, jednego z najciekawszych polskich malarzy XX i początków XXI wieku. Chcemy przyjrzeć się ideom, jakie go zapładniały, zastanawiając się jednocześnie, czy można szukać w nich odpowiedzi o sens przenikania się sztuki, teologii i metafizyki?

W dyskusji udział wezmą:
Krystyna Czerni – Uniwersytet Jagielloński 
Bp Michał Janocha – Uniwersytet Warszawski 
Mateusz Środoń – Studium Chrześcijańskiego Wschodu 
Spotkanie poprowadzi Natalia Alicja Szerszeń (Teologia Polityczna)

Kiedy. 8 lutego (czwartek)
Miejsce: Warszawa, ul. Koszykowa 24/7 – redakcja Teologii Politycznej
Godzina rozpoczęcia: 18.00
Wstęp wolny!

Jerzy Nowosielski, wybitny i zarazem niezwykle oryginalny artysta, do tej pory wymyka się łatwemu etykietowaniu. Jego prace łączące sacrum i profanum, erotyzm z mistyką, prowokują do szczególnego namysłu nad metafizyką. – Sięganie do tradycji zarówno chrześcijańskiego Wschodu, jak i do prądów obecnych w kulturze Zachodu, szukanie środków wyrazów, które unaocznią głębszy sens ludzkiego doświadczenia splatają się w twórczości krakowskiego malarza tak mocno, że należy zadać pytania o „metafizykę stosowaną” Nowosielskiego – pisał Jan Czerniecki, redaktor naczelny „Teologii Politycznej Co Tydzień”, w edytorialu do numeru tygodnika, który ukazał się na początku roku, z okazji 95 rocznicy urodzin artysty.

Zobacz 93. numer TPCT  poświęcony Jerzemu Nowosielskiemu 

Wydarzenie na Facebooku


Ambitna kultura potrzebuje Twojego wsparcia. Prosimy, przekaż darowiznę w dowolnej wysokości i dołącz do grona darczyńców Teologii Politycznej. Kliknij tu lub przekaż darowiznę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”. Dziękujemy!

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.