Róża – Szymon Sławiński

Róża – Szymon Sławiński

Nakładem wydawnictwa Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża ukazała się książka „Róża” autorstwa Szymona Sławińskiego. To opowieść o Matce Elżbiecie Róży Czackiej przeznaczona dla młodzieży szkolnej z pięknymi ilustracjami Weroniki Żurowskiej. Polecamy!

„Róża” to to opowieść o Matce Elżbiecie Róży Czackiej, założycielce Dzieła Lasek. Książka opowiada o jej młodych latach, które poznajemy ze współczesnej perspektywy jednej ze współczesnych wychowanek internatu, Zuzi. Losy bohaterek w przedziwny sposób krzyżują się. Jest to opowieść o przemianie młodej hrabianki w dojrzałą kobietę, która utraciwszy wzrok, postanowiła oddać życie Bogu i ofiarować je za fizyczną i duchową ślepotę ludzi. Tą decyzją odmieniła los tysięcy niewidomych osób w Polsce.

Książkę wydało Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. Autorem „Róży” jest Szymon Sławiński, dziennikarz Polskiego Radia, autor dwóch książek dla dzieci – „Małego Powstańca” i „Solidarności, krótkiej historii” (obydwie wydawnictwo „Muchomor”). Sławiński przez cztery lata był także dyrektorem generalnym Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi. Właśnie powołane przez Matkę Elżbietę Czacką Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi, od 100 lat tworzą Dzieło Lasek, które otacza wszechstronną edukacją i opieką kolejne pokolenia niewidomych.

Ilustracje do „Róży” stworzyła Weronika Żurowska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i ESA Saint Luc w Brukseli. Oprawę graficzną i skład przygotowała Marzka Dobrowolska, redakcję i korektę Bianka Dziadkiewicz. Druk Siostry Loretanki SSL.

Kategoria: książka dla dzieci 7+
Twarda okładka
112 stron
Ilustracje

Więcej informacji na stronie internetowej książki


Ambitna kultura potrzebuje Twojego wsparcia. Prosimy, przekaż darowiznę w dowolnej wysokości i dołącz do grona darczyńców Teologii Politycznej. Kliknij tu lub przekaż darowiznę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”. Dziękujemy!

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.