Stawrowski, Karłowicz, Wildstein i Radziejewski wokół idei wspólnoty

Stawrowski, Karłowicz, Wildstein i Radziejewski wokół idei wspólnoty

Spotkanie wokół najnowszej książki Zbigniewa Stawrowskiego - już we wtorek 22 maja o godzinie 18.00 na “1Piętrze” Centrum Myśli Jana Pawła II

Redakcja “Rzeczy Wspólnych”, Ośrodek Myśli Politycznej i Centrum Myśli Jana Pawła II zapraszają na wieczór promocyjny najnowszej książki prof. Zbigniewa Stawrowskiego pt.: “Wokół idei wspólnoty”. Książka ukazała się pod patronatem kwartalnika “Rzeczy Wspólne”.

 

W dyskusji udział wezmą:


prof. Zbigniew Stawrowski (UKSW, stały współpracownik “Rzeczy Wspólnych”),
dr Dariusz Karłowicz (filozof, publicysta “Teologii Politycznej”),
red. Bronisław Wildstein (pisarz, publicysta “Uważam Rze”),
red. Bartłomiej Radziejewski (publicysta, redaktor naczelny “Rzeczy Wspólnych”.

Wydany nakładem Ośrodka Myśli Politycznej zbiór esejów prof. Zbigniewa Stawrowskiego próbuje zmierzyć się z z odwiecznymi problemami filozofii politycznej dotyczącymi kształtu i funkcjonowania społeczeństwa. Autor analizuje dzieła wielkich myślicieli – Platona, Arystotelesa, Hobbesa i Hegla, ale także odnosi się do współczesnych problemów, jak chociażby idei „Solidarności”. Książka Stawrowskiego pokazuje jak problemy, z którymi mierzyli się klasycy nie tracą na aktualności, lecz nadal kształtują społeczną rzeczywistość wbrew życzeniom wyznawców postpolityki.

Przeczytaj fragment książki

Spotkanie odbędzie się we wtorek 22 maja o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej Centrum Myśli Jana Pawła II “1Piętro” (ul. Foksal 11). Serdecznie zapraszamy!

W trakcie spotkania będzie można nabyć promowaną książkę, a także najnowszy i archiwalne numery “Rzeczy Wspólnych”.


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.