Debata poświęcona kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i jego dziedzictwu

Debata poświęcona kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i jego dziedzictwu

W oczekiwaniu na dzień beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Czackiej pragniemy pochylić się nad dziedzictwem duchowym jednego z największych Polaków XX wieku i zapytać, czego może nauczyć nas dziś Kardynał Wyszyński. Zapraszamy na debatę od godz. 18:00.

Kiedy: 08.09.2021 (środa)
Gdzie: Internet (transmisja online)
Godz. 18.00
Link do transmisji

___________
W dyskusji nawiązującej do zbliżającej się beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego udział wezmą:

dr Ewa Czaczkowska (UKSW);
➤ Janusz Kotański (Ambasada RP przy Watykanie);
➤ red. Marcin Przeciszewski (KAI);
➤ prof. Paweł Skibiński (UW).

Dołącz do wydarzenia na Facebooku
___________

Już za życia nazwany został Prymasem Tysiąclecia. Zawdzięczał to niespotykanemu kapłańskiemu wizjonerstwu, którego owocem były akcje duszpasterskie, upamiętniające millenium chrztu Polski. Nie da się pojąć naszej powojennej historii bez pogłebionej analizy działań i postaw, jakie wobec narodu i władzy kierował kard. Wyszyński. To on jako niekoronowany król przeprowadził nasz naród przez smutę rządów komunistów, biorąc na siebie ciężar zarówno polityczny, jak i przede wszystkim brzemię duchowe. Jego formacja intelektualna, międzynarodowe podróże i kontakty z środowiskami naukowymi, zaangażowanie w duszpasterstwo świata pracy, podjęcie się krytyki zarówno ustroju komunistycznego, jak i bezdusznego kapitalizmu, wspieranie rodzącej się „Solidarności” ale również wzywanie do umiaru oraz próba dyskutowania z władzą – wszystko to sprawia, że kard. Wyszyński nie daje się sprowadzić do roli rekwizytu minionych dziejów. W oczekiwaniu na 12 września – dzień beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Czackiej – pragniemy pochylić się nad dziedzictwem duchowym jednego z największych Polaków XX wieku i zapytać, czego może nauczyć nas dziś Kardynał na ciężkie czasy.
____________

Belka 2


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.