Spotkanie autorskie z Bronisławem Wildsteinem

Spotkanie autorskie z Bronisławem Wildsteinem

Już dzisiaj! Państwowy Instytut Wydawniczy oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich zapraszają na spotkanie wokół książki Bronisława Wildsteina „O kulturze i rewolucji”. Początek spotkania o godz. 18.00 w Centrum Prasowym Foksal. Polecamy Państwa uwadze!

„O kulturze i rewolucji” to zbiór tekstów tworzących opowieść o oglądanej z Polski epoce, w której zdaniem Autora porządek kultury fundujący cywilizację zachodnią podważany jest przez rewolucyjne prądy. Według Bronisława Wildsteina tendencje te przekształciły się w dominującą dziś w Europie ideologię, która eliminuje swoich przeciwników, likwiduje pluralizm i realną debatę oraz efektywnie homogenizuje naszą rzeczywistość. Szczególną uwagę Bronisław Wildstein poświęca filozofii, literaturze i historii, bowiem z ich perspektywy dopiero jesteśmy w stanie zrozumieć naszą współczesną codzienność.

Gośćmi będą:

▶ Bronisław Wildstein (publicysta, pisarz, autor książki „O kulturze i rewolucji”)
▶ Krzysztof Dorosz (eseista i publicysta)
▶ Dariusz Karłowicz (Teologia Polityczna)
▶ Łukasz Michalski, dyrektor Państwowego Instytutu Wydawniczego – prowadzenie.

KIEDY: 6 listopada (wtorek)
GDZIE: Centrum Prasowe Foksal – ul. Foksal 3/5
GODZ. 18.00
WSTĘP WOLNY!

Link do wydarzenia na Facebooku

Recenzja książki „O kulturze i rewolucji”


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Zostań współwydawcą naszego tygodnika
„Teologia Polityczna Co Tydzień” reprezentuje tak wysoki poziom, że może być nazwana kwartalnikiem filozoficznym wydawanym co tydzień – prof. Jacek Koronacki
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.