Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Solidarni 2010 zapraszają na demontrację w obronie wolności słowa

19 STYCZNIA O GODZ. 18.00 w WARSZAWIE przed URM Aleje Ujazdowskie 1/3

 

Konsekwentne ograniczanie wolności słowa, które nasiliło się w ostatnich miesiącach - to zagrożenie dla demokracji. „Czystki” w mediach publicznych – pozbywanie się niezależnie myślących dziennikarzy i twórców – przypominają lata stanu wojennego. Ze względu na powagę sytuacji, zamierzamy temu przeciwdziałać mobilizując jak największą część społeczeństwa.

 

12 stycznia 2011 r. rozpoczęliśmy ogólnopolską debatę i serię działań organizując konferencję prasową pt. „Ograniczanie wolności słowa w Polsce to zagrożenie dla demokracji” .

 

Udział w niej wzięli m.in. Anita Gargas, Katrzyna Hejke, Joanna Lichocka, Jan Pospieszalski, Bronisław Wildstein, Tomasz Sakiewicz, Jacek Karnowski, Jan Pietrzak – ludzie, którzy za „niewłaściwe” poglądy zostali zwolnieni, są szykanowani, wykluczani lub czasem wręcz represjonowani. Realizując powinność każdego dziennikarza, dążyli do prawdy i patrzyli na ręce władzy.

 

Teraz my stańmy w ich obronie i solidarnie walczmy o przywrócenie wolności słowa

w Polsce !

 

Wzywamy do udziału w MANIFESTACJI W OBRONIE WOLNOŚCI SŁOWA W POLSCE, która odbędzie się w najbliższą środę tj. 19 STYCZNIA O GODZ. 18.00 w WARSZAWIE przed URM Aleje Ujazdowskie 1/3. Organizatorem jest Stowarzyszenie Solidarni 2010, przy współpracy Stowarzyszenia Twórców dla Rzeczpospolitej oraz Stowarzyszenia KoLiber i Polskiej Racji Stanu.

 

Ostatnie miesiące pokazują, iż brak wolności słowa jest realnym zagrożeniem dla demokracji w Polsce. Niestety rząd konsekwentnie realizuje scenariusz masowego pozbywania się poglądowo niewygodnych dziennikarzy i programów z mediów publicznych. Dlatego też obecność jak największej liczby osób i organizacji ma tu ogromne znaczenie.

 

Podczas konferencji otwarta została symboliczna Księga Cenzury. W praktyce, rozpoczynamy gromadzenie informacji na temat wykluczania z życia zawodowego niezależnych dziennikarzy, naukowców, twórców kultury. Wzywamy do zgłaszania przypadków dyskryminacji ze względów politycznych. (Informacje prosimy przesyłać pod adres ksiegacenzury@solidarni2010.pl ). Efektem tego będą cyklicznie opracowywane raporty

a przede wszystkim, bezpośrednia akcja – odzew i solidarny społeczny protest.

 

Zachowując swoją indywidualność możemy jednoczyć się we wspólnych działaniach, wspólnym celu - silnej, solidarnej i prawdziwie suwerennej Polsce.

 

Solidarni 2010

Ograniczanie wolności słowa jest działaniem na szerszą skalę i dotyczy nie tylko dziennikarzy

 

Ogłoszoną na konferencji petycję w obronie wszystkich napiętnowanych w ostatnim czasie niezależnych, można podpisać na www.stopcenzurze.pl


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Zostań mecenasem Teologii Politycznej Co Tydzień
„Nie zajmujemy się walką z grzechami świata czy walką z grzechami Kościoła. Zajmujemy się tym co ciekawe w sposób afirmatywny i pozytywny”
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.