Solidarni 2010 zapraszają na demontrację w obronie wolności słowa

19 STYCZNIA O GODZ. 18.00 w WARSZAWIE przed URM Aleje Ujazdowskie 1/3

 

Konsekwentne ograniczanie wolności słowa, które nasiliło się w ostatnich miesiącach - to zagrożenie dla demokracji. „Czystki” w mediach publicznych – pozbywanie się niezależnie myślących dziennikarzy i twórców – przypominają lata stanu wojennego. Ze względu na powagę sytuacji, zamierzamy temu przeciwdziałać mobilizując jak największą część społeczeństwa.

 

12 stycznia 2011 r. rozpoczęliśmy ogólnopolską debatę i serię działań organizując konferencję prasową pt. „Ograniczanie wolności słowa w Polsce to zagrożenie dla demokracji” .

 

Udział w niej wzięli m.in. Anita Gargas, Katrzyna Hejke, Joanna Lichocka, Jan Pospieszalski, Bronisław Wildstein, Tomasz Sakiewicz, Jacek Karnowski, Jan Pietrzak – ludzie, którzy za „niewłaściwe” poglądy zostali zwolnieni, są szykanowani, wykluczani lub czasem wręcz represjonowani. Realizując powinność każdego dziennikarza, dążyli do prawdy i patrzyli na ręce władzy.

 

Teraz my stańmy w ich obronie i solidarnie walczmy o przywrócenie wolności słowa

w Polsce !

 

Wzywamy do udziału w MANIFESTACJI W OBRONIE WOLNOŚCI SŁOWA W POLSCE, która odbędzie się w najbliższą środę tj. 19 STYCZNIA O GODZ. 18.00 w WARSZAWIE przed URM Aleje Ujazdowskie 1/3. Organizatorem jest Stowarzyszenie Solidarni 2010, przy współpracy Stowarzyszenia Twórców dla Rzeczpospolitej oraz Stowarzyszenia KoLiber i Polskiej Racji Stanu.

 

Ostatnie miesiące pokazują, iż brak wolności słowa jest realnym zagrożeniem dla demokracji w Polsce. Niestety rząd konsekwentnie realizuje scenariusz masowego pozbywania się poglądowo niewygodnych dziennikarzy i programów z mediów publicznych. Dlatego też obecność jak największej liczby osób i organizacji ma tu ogromne znaczenie.

 

Podczas konferencji otwarta została symboliczna Księga Cenzury. W praktyce, rozpoczynamy gromadzenie informacji na temat wykluczania z życia zawodowego niezależnych dziennikarzy, naukowców, twórców kultury. Wzywamy do zgłaszania przypadków dyskryminacji ze względów politycznych. (Informacje prosimy przesyłać pod adres ksiegacenzury@solidarni2010.pl ). Efektem tego będą cyklicznie opracowywane raporty

a przede wszystkim, bezpośrednia akcja – odzew i solidarny społeczny protest.

 

Zachowując swoją indywidualność możemy jednoczyć się we wspólnych działaniach, wspólnym celu - silnej, solidarnej i prawdziwie suwerennej Polsce.

 

Solidarni 2010

Ograniczanie wolności słowa jest działaniem na szerszą skalę i dotyczy nie tylko dziennikarzy

 

Ogłoszoną na konferencji petycję w obronie wszystkich napiętnowanych w ostatnim czasie niezależnych, można podpisać na www.stopcenzurze.pl


Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.