Seminarium Antoniego Libery o „Ifigenii” Racine’a

Seminarium Antoniego Libery o „Ifigenii” Racine’a

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Libera tłumaczy klasyków”! We wtorek, 28 maja w redakcji Teologii Politycznej Antoni Libera zaprezentuje słuchaczom swój nowy przekład tragedii Jean-Baptiste’a Racine’a „Ifigenia”.

Gdzie: redakcja Teologii Politycznej, ul. Koszykowa 24/7
Kiedy: 28 maja (wtorek)
Godz. 18.00
Wstęp wolny!

„Ifigenia” Racine’a to tragedia oparta na wątkach znanych z greckiej mitologii, opracowywanych wcześniej między innymi przez Eurypidesa. Racine sięgnął jednak w swoim tekście po inną wersję mitu, której zakończenie różni się znacząco od znanej nam z „Ifigenii w Aulidzie” greckiego tragika. Jean-Baptiste Racine, obok Corneille'a i Moliera, jest uznawany za najwybitniejszego dramaturga francuskiego baroku. Podczas spotkania Antoni Libera wyjaśni genezę utworu i zaprezentuje go w nowym polskim przekładzie, który ukazał się w najnowszym numerze dwumiesięcznika „Topos”.

***

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

mkidn12


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Wesprzyj pierwsze polskie wydanie książki Rémiego Brague’a „Królestwo człowieka”
Argumentacja Rémiego Brague’a jest bezlitośnie logiczna i trafna – prof. Remigiusz Forycki
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.