Seminarium Antoniego Libery o „Ifigenii” Racine’a

Seminarium Antoniego Libery o „Ifigenii” Racine’a

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Libera tłumaczy klasyków”! We wtorek, 28 maja w redakcji Teologii Politycznej Antoni Libera zaprezentuje słuchaczom swój nowy przekład tragedii Jean-Baptiste’a Racine’a „Ifigenia”.

Gdzie: redakcja Teologii Politycznej, ul. Koszykowa 24/7
Kiedy: 28 maja (wtorek)
Godz. 18.00
Wstęp wolny!

„Ifigenia” Racine’a to tragedia oparta na wątkach znanych z greckiej mitologii, opracowywanych wcześniej między innymi przez Eurypidesa. Racine sięgnął jednak w swoim tekście po inną wersję mitu, której zakończenie różni się znacząco od znanej nam z „Ifigenii w Aulidzie” greckiego tragika. Jean-Baptiste Racine, obok Corneille'a i Moliera, jest uznawany za najwybitniejszego dramaturga francuskiego baroku. Podczas spotkania Antoni Libera wyjaśni genezę utworu i zaprezentuje go w nowym polskim przekładzie, który ukazał się w najnowszym numerze dwumiesięcznika „Topos”.

***

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

mkidn12


Ambitna kultura potrzebuje Twojego wsparcia. Prosimy, przekaż darowiznę w dowolnej wysokości i dołącz do grona darczyńców Teologii Politycznej. Kliknij tu lub przekaż darowiznę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”. Dziękujemy!

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.