Fundacja Świętego Mikołaja pomaga dzieciom z Mariupola na Ukrainie. Prosimy o wsparcie!

3

Świat zapomniał o wojnie we wschodniej Ukrainie, podczas gdy setki tysięcy dzieci płacą najwyższą cenę za tę sytuację. Bez odpowiedniego wsparcia trauma u tych dzieci może trwać do końca życia. Fundacja Świętego Mikołaja, która jest wydawcą Teologii Politycznej, pomaga zapomnianym ofiarom wojny.

Link do zbiórki

Dzieci żyjące najbliżej linii frontu cierpią z powodu chronicznego lęku i niepewności związanych z ostrzałami, walkami oraz zagrożeniem minami i niewybuchami. Od początku konfliktu w 2014 r. ponad 740 placówek edukacyjnych (czyli co piąta szkoła we wschodniej Ukrainie) została uszkodzona lub zniszczona. Trwający od czterech lat konflikt spowodował rany na psychice dzieci. Najmłodsi nie są winni sytuacji, w jakiej się znaleźli. Dlatego pomoc jest niezbędna.

Do kogo trafi pomoc i jak wygląda obecnie sytuacja na miejscu?

Chcemy pomóc dzieciom z ukraińskiego Mariupola, miasta leżącego tuż przy linii frontu. Mariupol to przemysłowe miasto położone 40 km do granicy z Rosją i 10 km do linii frontu, które znajduje się na drodze lądowej łączącej Rosję z Krymem. W Mariupolu regularnie słychać wybuchy i odgłosy ostrzału artyleryjskiego i walk. Mariupol przypomina bazę wojskową, całe miasto jest pełne uzbrojonych żołnierzy. W wyniku walk na wschodzie Ukrainy do Mariupola uciekło ok. 100 000 osób, z czego około 58 000 stanowią dzieci. Dzieci, wyrwane ze swojego środowiska dotyka brak poczucia bezpieczeństwa, bieda, brak dostępu do edukacji, niechęć, niezrozumienie i brak akceptacji. Potrzebują one pomocy w integracji i wsparcia psychologicznego. Chcemy pomóc dzieciom w wieku szkolnym z rodzin wewnętrznie przesiedlonych, rodzin ubogich i sierotom. Pomoc w pierwszej kolejności trafi do 200 dzieci, uczniów szkoły w Mariupolu w wieku 6-17 lat.

Niestety, tragedia jaką jest wojna nie ominęła naszego państwa” – napisał do nas jeden z uczniów szkoły w Mariupolu. "Od czterech lat ja i moi rówieśnicy żyjemy i uczymy się w ciągłym strachu przed bombardowaniem. Nikt na terytoriach pokojowych nie jest w stanie zrozumieć, jak to jest każdego dnia iść do szkoły mijając zniszczone domy albo podczas lekcji po sygnale biec do schronu, jak kłaść się spać i nie wiedzieć czy będzie jutro. Mam tylko jedno największe marzenie - obudzić się rano i dowiedzieć się, że na Ukrainie zakończyła się wojna ".

Na wschodzie Ukrainy wojna wciąż trwa. Spadają bomby, giną ludzie. W przyfrontowym Mariupolu toczy się życie, dzieci próbują się uczyć. W niepewności, strachu, między klasą a schronem. Trzeba im pomóc!

Wyślij SMS o treści POMOC nr 7545 (koszt 5 zł + VAT). Wszyscy operatorzy zrzekli się swojego dochodu. 

Przekaż darowiznę: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 z dopiskiem: "pomoc dzieciom na Ukrainie”.

Akcję organizuje Fundacja Świętego Mikołaja i Program Trzeci Polskiego Radia. Dziękujemy operatorom sieci Orange, PLAY, Plus, T-Mobile i Heyah za wsparcie i przekazanie całkowitego dochodu z SMS-ów na rzecz akcji oraz firmie Teleaudio Dwa za integrację SMS-ów.

Link do zbiórki


Teologia Polityczna jest niezależnym środowiskiem, które może prowadzić i rozwijać swoją działalność dzięki Państwa wsparciu.
Zostań Mecenasem ambitnej polskiej kultury. Ustaw stały, comiesięczny przelew o dowolnej wysokości. Prosimy o darowizny na numer konta:
Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”.
Dziękujemy każdej osobie, która ustawi stały przelew i tym samym dołączy do grona Mecenasów Teologii Politycznej.

Wydaj z nami

CHK PIDS Front
Wesprzyj pierwsze polskie wydanie jednej z najważniejszych książek poświęconych dialogom sokratycznym Platona
Brakuje

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.