Dokąd idzie Orszak Trzech Króli? Dariusz Karłowicz na antenie Trójki

Dokąd idzie Orszak Trzech Króli? Dariusz Karłowicz na antenie Trójki

Orszaki Trzech Króli to niezwykły przykład nowej i wcale nie świeckiej tradycji. Na ulicach polskich miast pojawiły się 10 lat temu. Mniej więcej w tym samym czasie zaczęto rozważać, aby Święto Trzech Króli po ponad pół wieku znowu stało się dniem wolnym od pracy. Co wynika z tego, że ten obyczaj się przyjął? Jakie są związki tradycji religijnej ze współczesną polską popkulturą?

Zapraszamy do wysłuchania audycji „Kwestia kultury” na antenie Programu 3 Polskiego Radia, która była poświęcona znaczeniu święta Objawienia Pańskiego oraz przyszłości Orszaku Trzech Króli.

Gośćmi prowadzącego program Mariusza Cieślika byli: Dariusz Karłowicz, pomysłodawca Orszaku Trzech Króli, prof. Krzysztof Koseła, socjolog religii z Uniwersytetu Warszawskiego oraz ks. dr Marek Kotyński, teolog i filmoznawca z Colegium Joanneum.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji na antenie Programu 3 Polskiego Radia

Foto: Paweł Kula/OTK


Ambitna kultura potrzebuje Twojego wsparcia. Prosimy, przekaż darowiznę w dowolnej wysokości i dołącz do grona darczyńców Teologii Politycznej. Kliknij tu lub przekaż darowiznę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”. Dziękujemy!

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.