Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Dokąd idzie Orszak Trzech Króli? Dariusz Karłowicz na antenie Trójki

Dokąd idzie Orszak Trzech Króli? Dariusz Karłowicz na antenie Trójki

Orszaki Trzech Króli to niezwykły przykład nowej i wcale nie świeckiej tradycji. Na ulicach polskich miast pojawiły się 10 lat temu. Mniej więcej w tym samym czasie zaczęto rozważać, aby Święto Trzech Króli po ponad pół wieku znowu stało się dniem wolnym od pracy. Co wynika z tego, że ten obyczaj się przyjął? Jakie są związki tradycji religijnej ze współczesną polską popkulturą?

Zapraszamy do wysłuchania audycji „Kwestia kultury” na antenie Programu 3 Polskiego Radia, która była poświęcona znaczeniu święta Objawienia Pańskiego oraz przyszłości Orszaku Trzech Króli.

Gośćmi prowadzącego program Mariusza Cieślika byli: Dariusz Karłowicz, pomysłodawca Orszaku Trzech Króli, prof. Krzysztof Koseła, socjolog religii z Uniwersytetu Warszawskiego oraz ks. dr Marek Kotyński, teolog i filmoznawca z Colegium Joanneum.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji na antenie Programu 3 Polskiego Radia

Foto: Paweł Kula/OTK


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.