Dokąd idzie Orszak Trzech Króli? Dariusz Karłowicz na antenie Trójki

Dokąd idzie Orszak Trzech Króli? Dariusz Karłowicz na antenie Trójki

Orszaki Trzech Króli to niezwykły przykład nowej i wcale nie świeckiej tradycji. Na ulicach polskich miast pojawiły się 10 lat temu. Mniej więcej w tym samym czasie zaczęto rozważać, aby Święto Trzech Króli po ponad pół wieku znowu stało się dniem wolnym od pracy. Co wynika z tego, że ten obyczaj się przyjął? Jakie są związki tradycji religijnej ze współczesną polską popkulturą?

Zapraszamy do wysłuchania audycji „Kwestia kultury” na antenie Programu 3 Polskiego Radia, która była poświęcona znaczeniu święta Objawienia Pańskiego oraz przyszłości Orszaku Trzech Króli.

Gośćmi prowadzącego program Mariusza Cieślika byli: Dariusz Karłowicz, pomysłodawca Orszaku Trzech Króli, prof. Krzysztof Koseła, socjolog religii z Uniwersytetu Warszawskiego oraz ks. dr Marek Kotyński, teolog i filmoznawca z Colegium Joanneum.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji na antenie Programu 3 Polskiego Radia

Foto: Paweł Kula/OTK


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Hippiasza większego” w tłumaczeniu profesora Artura Pacewicza
Klasyczny dialog sokratejski w tłumaczenie prof. Artura Pacewicza
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.