Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Teologia Polityczna solidarna z Ukrainą

Teologia Polityczna solidarna z Ukrainą

W imieniu środowiska Fundacji Świętego Mikołaja oraz redakcji Teologii Politycznej wyrażamy solidarność z walczącym o wolność i ojczyznę narodem ukraińskim, znajdującym się w obliczu rosyjskiej agresji.

Rosyjska inwazja na terytorium Ukrainy, naruszenie jej integralności terytorialnej i suwerenności jest złamaniem wszelkich norm prawa międzynarodowego i moralnego. Całą i wyłączną odpowiedzialność za to złamanie zasad określających relacje między suwerennymi i niepodległymi państwami ponoszą władze Rosji z prezydentem Władimirem Putinem na czele. Rosyjska agresja to tragedia dla narodu ukraińskiego, z którą wiąże się ogromny kryzys humanitarny. Teologia Polityczna wyraża swoją solidarność z narodem ukraińskim i jego cierpieniem. Wywołana przez Władimira Putina wojna wymaga naszego bezwzględnego zaangażowania na rzecz suwerennej i niepodległej Ukrainy. Nie możemy pozostać bierni wobec tej sytuacji.

Od 2019 roku Fundacja Świętego Mikołaja – wydawca Teologii Politycznej – nieprzerwanie pomaga dzieciom z ukraińskiego Mariupola. Nie ustaniemy w udzielaniu pomocy. Nasza pomoc koncentruje się na dzieciach dotkniętych przez wojnę z 2014 roku. Pomagamy dzieciom w wieku szkolnym z rodzin wewnętrznie przesiedlonych, rodzin ubogich i sierotom. Prowadzimy Świetlicę św. Mikołaja, kupujemy wyprawki szkolne dla dzieci z domów dziecka, zapewniamy dzieciom pomoc psychologiczną, organizujemy warsztaty dla młodzieży i zajęcia dodatkowe dla dzieci, a także fundujemy stypendia dzieciom z niezamożnych rodzin. W trakcie pandemii rozdajemy paczki żywnościowe rodzinom z dziećmi w najtrudniejszej sytuacji.

Przekaż darowiznę on-line: mikolaj.org.pl/Ukraina  lub na konto: Fundacja Świętego Mikołaja
numer: 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 z dopiskiem: darowizna na pomoc dzieciom na Ukrainie


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.