Teologia Polityczna solidarna z Ukrainą

Teologia Polityczna solidarna z Ukrainą

W imieniu środowiska Fundacji Świętego Mikołaja oraz redakcji Teologii Politycznej wyrażamy solidarność z walczącym o wolność i ojczyznę narodem ukraińskim, znajdującym się w obliczu rosyjskiej agresji.

Rosyjska inwazja na terytorium Ukrainy, naruszenie jej integralności terytorialnej i suwerenności jest złamaniem wszelkich norm prawa międzynarodowego i moralnego. Całą i wyłączną odpowiedzialność za to złamanie zasad określających relacje między suwerennymi i niepodległymi państwami ponoszą władze Rosji z prezydentem Władimirem Putinem na czele. Rosyjska agresja to tragedia dla narodu ukraińskiego, z którą wiąże się ogromny kryzys humanitarny. Teologia Polityczna wyraża swoją solidarność z narodem ukraińskim i jego cierpieniem. Wywołana przez Władimira Putina wojna wymaga naszego bezwzględnego zaangażowania na rzecz suwerennej i niepodległej Ukrainy. Nie możemy pozostać bierni wobec tej sytuacji.

Od 2019 roku Fundacja Świętego Mikołaja – wydawca Teologii Politycznej – nieprzerwanie pomaga dzieciom z ukraińskiego Mariupola. Nie ustaniemy w udzielaniu pomocy. Nasza pomoc koncentruje się na dzieciach dotkniętych przez wojnę z 2014 roku. Pomagamy dzieciom w wieku szkolnym z rodzin wewnętrznie przesiedlonych, rodzin ubogich i sierotom. Prowadzimy Świetlicę św. Mikołaja, kupujemy wyprawki szkolne dla dzieci z domów dziecka, zapewniamy dzieciom pomoc psychologiczną, organizujemy warsztaty dla młodzieży i zajęcia dodatkowe dla dzieci, a także fundujemy stypendia dzieciom z niezamożnych rodzin. W trakcie pandemii rozdajemy paczki żywnościowe rodzinom z dziećmi w najtrudniejszej sytuacji.

Przekaż darowiznę on-line: mikolaj.org.pl/Ukraina  lub na konto: Fundacja Świętego Mikołaja
numer: 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 z dopiskiem: darowizna na pomoc dzieciom na Ukrainie


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.