Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Pierwsze stypendia programu "Solidarni" wręczone!

Liceum im. Romualda Traugutta w Lipnie ma już sześcioro stypendystów programu „Solidarni”

Liceum im. Romualda Traugutta w Lipnie ma już sześcioro stypendystów programu „Solidarni”

 

 

 

 

Liceum im. Romualda Traugutta w Lipnie ma już 6 stypendystów programu „Solidarni”, stworzonego przez Fundację Świętego Mikołaja. Zdolni uczniowie otrzymali materialne wsparcie na rozwijanie swoich zainteresowań i umiejętności. Uczestnictwo szkół w programie jest bezpłatne!

W dniu 6 kwietnia odbyła się szczególna uroczystość w Liceum im. Romualda Traugutta w Lipnie. Przedstawiciele Fundacji Świętego Mikołaja, Fundacji Banku Zachodniego WBK oraz władze szkoły wręczyły utalentowanym uczniom liceum symboliczne karty przedpłacone ze stypendiami.

Rozpoczęty pod koniec sierpnia program stypendialny - mający na celu tworzenie społecznych więzi pomiędzy uczniami, szkołami a ich absolwentami – jest już obecny w 169 szkołach w całej Polsce. W lutym pierwsze solidarne stypendia trafiły do prawie 140 zdolnych uczniów z 60 szkół. W województwie kujawsko-pomorskim do akcji przyłączyło się już 9 szkół.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się ufundować w Lipnie aż sześć stypendiów. Mamy nadzieję, że dzięki temu licealiści będą mogli spełnić swoje marzenia, a także dostać się na wybrany przez siebie kierunek studiów. Wierzymy, że jest to początek naszej współpracy ze szkołami rejonu kujawsko-pomorskiego i uda nam się utworzyć jeszcze wiele stypendiów dla zdolnej polskiej młodzieży” – podsumowuje Sylwia Romańczak z Fundacji Świętego Mikołaja.

Program stypendialny Solidarni został stworzony przez Fundację Świętego Mikołaja, by budować solidarną więź między uczniami i absolwentami szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz uczelni. Nawiązuje do idei solidarności, jaka przyświecała podpisaniu 30 lat temu tzw. Porozumień Sierpniowych. Celem projektu jest zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnych uczniów, których sytuacja finansowa uniemożliwia dalszą edukację, rozwijanie talentów i umiejętności.

W programie mogą wziąć udział publiczne szkoły podstawowe, gimnazjalne, licealne oraz uczelnie, które zarejestrują się na stronie www.solidarni.org.pl. Uczestnictwo w akcji jest całkowicie bezpłatne dla szkół. Wszystkie wpłacone fundusze zostaną rozdysponowane wśród utalentowanych uczniów, wskazanych w każdej placówce przez komisje stypendialne.

Mecenasem programu jest Fundacja Banku Zachodniego WBK S.A., która zapewnia m.in. bezpłatną obsługę kont bankowych wykorzystanych w czasie akcji. Partnerami medialnymi programu są: Trójka – Program 3 Polskiego Radia oraz Telewizja Polska.

Zachęcamy wszystkich do wspierania programu stypendialnego „Solidarni” przez przekazywanie nam 1% podatku dochodowego za 2010 rok. Sposób działania jest bardzo prosty. W deklaracji podatkowej należy podać: numer Krajowego Rejestru Sądowego (KRS 0000126602) oraz kwotę, na którą Urząd Skarbowy ma dokonać wpłaty (nie więcej niż 1% podatku). Termin składania formularzy PIT upływa 30 kwietnia 2010 roku.


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Zostań mecenasem Teologii Politycznej Co Tydzień
„Nie zajmujemy się walką z grzechami świata czy walką z grzechami Kościoła. Zajmujemy się tym co ciekawe w sposób afirmatywny i pozytywny”
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.