Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Otwarcie 1Piętra - zaproszenie

Otwarcie 1Piętra - zaproszenie

1Piętro to przestrzeń, w której odbywać się mają koncerty, warsztaty filmowe i teatralne, dyskusje, spotkania z ludźmi kultury i sztuki

 

1PIĘTRO

W październiku zostanie oddane do użytku 1Piętro, nowe centrum kultury, usytuowane w kamienicy przy Foksal 11. Będzie to przestrzeń, w której odbywać się mają koncerty, warsztaty filmowe i teatralne, dyskusje, spotkania z ludźmi kultury i sztuki. Zarządcą 1Piętra jest Centrum Myśli Jana Pawła II, to jednak nie papież, lecz wartości, o których mówił, będą „napędzały” wydarzenia na 1Piętrze.

Miejsca na 1Piętrze nie zabraknie dla nikogo. Będą tu działać internetowa telewizja, warsztaty, które uczą studentów fachu dziennikarskiego, DKF, w trakcie imprez zaprezentują się slamerzy, podróżnicy i reportażyści. W ofercie 1Piętra znajdą się poważne debaty wokół historii idei, warsztaty z pisania ikon, spotkania z ludźmi, którzy podnieśli się z życiowych tragedii.

W tygodniu od 8 do 12 października, kiedy 1Piętro zainauguruje działalność, odbywać się będą panele, wernisaż, szereg akcji ulicznych, koncerty.

Andrzej Białek i Józef Augustyn SJ będą szukali odpowiedzi na pytanie, czy można nie wierzyć. Dziennikarze, Tomasz Machała, Adam Szostkiewicz, Bronisław Wildstein i Jan Wróbel dyskutować będą, co kręci media. Sławomir Sierakowski i Dariusz Gawin przedstawią swoje wizje kraju w panelu „Polska – byt fizyczny czy metafizyczny?”. A na temat mecenatu w kulturze dyskutować będą przedstawiciele kultury i biznesu.

W piątek 12 października, w dniu uroczystego otwarcia, ze sceny usłyszymy duet Paula i Karol. – Paula i Karol, folkowy zespół z Warszawy, ma za sobą trasy po Polsce i Europie, w których zagrali blisko 200 koncertów. Grają na scenach dużych festiwali, takich jak Open’er w Gdyni, występują też w parkach, na ulicach, nawet w mieszkaniach. Prezentują w muzyce ten rodzaj wrażliwości, który porywa, nikogo nie pozostawia obojętnym – wymienia Szymon Pulcyn, szef 1Piętra.

Koncert będzie otwarty dla publiczności. – To niepowtarzalna okazja, wystarczy przyjść do biura Centrum (ul. Foksal 11) i odebrać wejściówkę. Niestety, liczba miejsc jest ograniczona, tylko te osoby, które będą miały zaproszenie w ręku, mogą być pewne, że wejdą na koncert – informuje Adrian Sinkowski, rzecznik Centrum Myśli Jana Pawła II.

W piątek 1Piętro zaprasza na happening „Uwolnij kulturę”, otwarcie wystawy „Papież dialogu”, a także do wysłuchania panelu na temat patriotyzmu w kulturze. Wezmą w nim udział Redbad Klynstra, Paweł Ukielski i Wojciech Klata. – Happening z udziałem Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II ma nam udowodnić, że kultura wysoka to nie tylko galerie, muzea, teatry, to także przestrzeń miejska, w którą 1Piętro odważnie wchodzi – tłumaczy Marcin Nowak z Centrum Myśli Jana Pawła II.

W okolicach Uniwersytetu Warszawskiego i wzdłuż Chmielnej w piątek uruchomione zostaną przystanki, a wokół nich jeździć będą riksze. – Riksze dowiozą chętnych na 1Piętro. Tego dnia zobaczymy też iluminację odremontowanej kamienicy przy Foksal 11 – zdradza Pulcyn.

Z otwarciem 1Piętra otwiera się przestrzeń spotkania, dialogu i rozmowy o rzeczach ważnych, o wartościach, na których buduje się życie i społeczeństwo. Więcej szczegółów i pełen program można znaleźć na stronie Centrum Myśli Jana Pawła II (centrumjp2.pl).

Panele dyskusyjne w ramach otwarcia 1Piętra

8–12 października 2012, godz. 18.00, ul. Foksal 11

08.10 (poniedziałek)

Augustyn Józef SJ, Białek Bogdan, Łuczewski Michał

Duchowość: Czy można nie wierzyć?

09.10 (wtorek)

Machała Tomasz, Szostkiewicz Adam, Wildstein Bronisław, Wróbel Jan

Media: Co kręci media? Czy dobro może być ciekawe?

10.10 (środa)

Dardziński Piotr, Gawin Dariusz,  Rojek Paweł, Sierakowski Sławomir

Metapolityka: Polska – byt fizyczny czy metafizyczny? Perspektywy myślenia o państwie

11.10 (czwartek)

Czartoryska Jadwiga, Keller Dorota, Kieżuń Piotr, Kraszewski Marek, Ostafil Marek

Spotkania: Mecenat dla kultury, kultura dla mecenatu

12.10 (piątek)

Klijnstra Redbad, Klata Wojciech, Ukielski Paweł

Kultura: O czym pamiętać i po co? Patriotyzm na rozdrożu

 

Gorące tematy, nowe spojrzenia, ciekawi paneliści.

Aktualne informacje o panelach dostępne na

www.centrumjp2.pl/otwarcie1Pietra.

 

piątek, 12 października 2012, godz. 18.00, ul. Foksal 11

Program:

Koncert: Stereoulica – Chór Centrum Myśli Jana Pawła II

• Panel dyskusyjny: O czym pamiętać i po co? Patriotyzm na rozdrożu

• Wernisaż: Papież dialogu – Papież spotkania

• Koncert: Specjalnie dla gości 1Piętra – Paula i Karol w duecie

 


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.