O Teologii Politycznej w Programie 2 Polskiego Radia

O Teologii Politycznej w Programie 2 Polskiego Radia

Teologia Polityczna zdecydowała się opowiedzieć o 1050 rocznicy chrztu Polski - dacie ważnej dla polskiej podmiotowości - poprzez stworzenie galerii postaci, które były drogowskazami na przestrzeni dziejów narodu


Gościem ostatniej audycji "Lumen" na antenie 2 Programu Polskiego Radia był Tomasz Herbich z Teologii Politycznej. Na zaproszenie Jana Pniewskiego, gospodarza audycji, opowiadał o najnowszym roczniku TP zatytułowanym "1050" i poświęconym zarówno rocznicy chrztu Polski, jak też początkom naszej państwowości

Tomasz Herbich zaznaczył m.in., że redakcja zdecydowała się na opowiedzenie o tej ważnej dacie dla polskiej podmiotowości - zarówno religijnej, jak i państwowej - poprzez stworzenie galerii postaci, które były drogowskazami na przestrzeni dziejów Polski. - Galerię otwiera Bolesław Chrobry, zamyka ks. Jerzy Popiełuszko. A pomiędzy nimi znajdują się postaci tak różne i tak odmienne jak: Wincenty Kadłubek, Zawisza Czarny, św. Andrzej Bobola czy August Cieszkowski - mówił Tomasz Herbich.

W roczniku nie znajdziemy sylwetek ani Mieszka I ani Jana Pawła II. - To celowy zabieg. Chcieliśmy skupić się na tym co się dzialo, co było, pomiędzy tymi dwoma kamieniami milowymi zarówno polskiej państwowości, jak i polskiego chrześcijaństwa - mówił na antenie Tomasz Herbich.

Całej audycji można wysłuchać TUTAJ


 Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.