Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

O Teologii Politycznej w Programie 2 Polskiego Radia

O Teologii Politycznej w Programie 2 Polskiego Radia

Teologia Polityczna zdecydowała się opowiedzieć o 1050 rocznicy chrztu Polski - dacie ważnej dla polskiej podmiotowości - poprzez stworzenie galerii postaci, które były drogowskazami na przestrzeni dziejów narodu


Gościem ostatniej audycji "Lumen" na antenie 2 Programu Polskiego Radia był Tomasz Herbich z Teologii Politycznej. Na zaproszenie Jana Pniewskiego, gospodarza audycji, opowiadał o najnowszym roczniku TP zatytułowanym "1050" i poświęconym zarówno rocznicy chrztu Polski, jak też początkom naszej państwowości

Tomasz Herbich zaznaczył m.in., że redakcja zdecydowała się na opowiedzenie o tej ważnej dacie dla polskiej podmiotowości - zarówno religijnej, jak i państwowej - poprzez stworzenie galerii postaci, które były drogowskazami na przestrzeni dziejów Polski. - Galerię otwiera Bolesław Chrobry, zamyka ks. Jerzy Popiełuszko. A pomiędzy nimi znajdują się postaci tak różne i tak odmienne jak: Wincenty Kadłubek, Zawisza Czarny, św. Andrzej Bobola czy August Cieszkowski - mówił Tomasz Herbich.

W roczniku nie znajdziemy sylwetek ani Mieszka I ani Jana Pawła II. - To celowy zabieg. Chcieliśmy skupić się na tym co się dzialo, co było, pomiędzy tymi dwoma kamieniami milowymi zarówno polskiej państwowości, jak i polskiego chrześcijaństwa - mówił na antenie Tomasz Herbich.

Całej audycji można wysłuchać TUTAJ


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wydaj z nami

Zostań mecenasem Teologii Politycznej Co Tydzień
„Nie zajmujemy się walką z grzechami świata czy walką z grzechami Kościoła. Zajmujemy się tym co ciekawe w sposób afirmatywny i pozytywny”
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.