Seminarium z Antonim Liberą. Nowe tłumaczenie „Brytanika” J.B. Racine’a

Seminarium z Antonim Liberą. Nowe tłumaczenie „Brytanika” J.B. Racine’a

Przed nami kolejne seminarium z cyklu „Libera tłumaczy klasyków”. Tym razem jego tematem przewodnim będzie „Brytanik” Jean-Baptiste’a Racine’a w nowym tłumaczeniu Antoniego Libery. Spotkanie wzbogaci pokaz fragmentów spektaklu w wykonaniu aktorów Comédie-Française.

Data: 5 lutego (wtorek) 
Godzina: 18.00 
Miejsce: Warszawa, ul. Koszykowa 24/7 – redakcja Teologii Politycznej 
Wstęp wolny!

Kolejne seminarium ze znanym pisarzem i tłumaczem Antonim Liberą poświęcone będzie nowemu przekładowi jednej z najważniejszych sztuk w twórczości Jean-Baptiste’a Racine’a – „Brytanikowi”. Sztuka XVII-wiecznego dramaturga francuskiego w błyskotliwych dialogach ukazuje m.in. ukryte mechanizmy władzy w sytuacji, gdy na decyzje polityczne rządzących wpływają ich żądze i namiętności.

Antoni Libera w trakcie seminarium nie tylko opowie o niuansach przekładu oraz jego znakomitym dopasowaniu do niezwykle dynamicznej adaptacji sztuki Racine’a przygotowanej przez francuski teatr narodowy Comédie-Française. W trakcie spotkania przewidziany jest również pokaz fragmentów spektaklu, które a vista będą objaśniane i komentowane przez Antoniego Liberę.

Jean-Baptiste Racine uznawany jest za jednego z największych tragików wszech czasów. Obok Moliera i Corneille'a, zalicza się go do najwybitniejszych francuskich dramatopisarzy XVII wieku. Premiera „Brytanika” miała miejsce w 1669 roku.

Nauczyciele biorący udział w seminarium mają możliwość uzyskania zaświadczenia o udziale w nim.

Wydarzenie na Facebooku


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.