Seminarium z Antonim Liberą. Nowe tłumaczenie „Brytanika” J.B. Racine’a

PP S

Przed nami kolejne seminarium z cyklu „Libera tłumaczy klasyków”. Tym razem jego tematem przewodnim będzie „Brytanik” Jean-Baptiste’a Racine’a w nowym tłumaczeniu Antoniego Libery. Spotkanie wzbogaci pokaz fragmentów spektaklu w wykonaniu aktorów Comédie-Française.

Data: 5 lutego (wtorek) 
Godzina: 18.00 
Miejsce: Warszawa, ul. Koszykowa 24/7 – redakcja Teologii Politycznej 
Wstęp wolny!

Kolejne seminarium ze znanym pisarzem i tłumaczem Antonim Liberą poświęcone będzie nowemu przekładowi jednej z najważniejszych sztuk w twórczości Jean-Baptiste’a Racine’a – „Brytanikowi”. Sztuka XVII-wiecznego dramaturga francuskiego w błyskotliwych dialogach ukazuje m.in. ukryte mechanizmy władzy w sytuacji, gdy na decyzje polityczne rządzących wpływają ich żądze i namiętności.

Antoni Libera w trakcie seminarium nie tylko opowie o niuansach przekładu oraz jego znakomitym dopasowaniu do niezwykle dynamicznej adaptacji sztuki Racine’a przygotowanej przez francuski teatr narodowy Comédie-Française. W trakcie spotkania przewidziany jest również pokaz fragmentów spektaklu, które a vista będą objaśniane i komentowane przez Antoniego Liberę.

Jean-Baptiste Racine uznawany jest za jednego z największych tragików wszech czasów. Obok Moliera i Corneille'a, zalicza się go do najwybitniejszych francuskich dramatopisarzy XVII wieku. Premiera „Brytanika” miała miejsce w 1669 roku.

Nauczyciele biorący udział w seminarium mają możliwość uzyskania zaświadczenia o udziale w nim.

Wydarzenie na Facebooku


Teologia Polityczna jest niezależnym środowiskiem, które może prowadzić i rozwijać swoją działalność dzięki Państwa wsparciu.
Zostań Mecenasem ambitnej polskiej kultury. Ustaw stały, comiesięczny przelew o dowolnej wysokości. Prosimy o darowizny na numer konta:
Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”.
Dziękujemy każdej osobie, która ustawi stały przelew i tym samym dołączy do grona Mecenasów Teologii Politycznej.

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.