Seminarium z Antonim Liberą. Nowe tłumaczenie „Brytanika” J.B. Racine’a

Seminarium z Antonim Liberą. Nowe tłumaczenie „Brytanika” J.B. Racine’a

Przed nami kolejne seminarium z cyklu „Libera tłumaczy klasyków”. Tym razem jego tematem przewodnim będzie „Brytanik” Jean-Baptiste’a Racine’a w nowym tłumaczeniu Antoniego Libery. Spotkanie wzbogaci pokaz fragmentów spektaklu w wykonaniu aktorów Comédie-Française.

Data: 5 lutego (wtorek) 
Godzina: 18.00 
Miejsce: Warszawa, ul. Koszykowa 24/7 – redakcja Teologii Politycznej 
Wstęp wolny!

Kolejne seminarium ze znanym pisarzem i tłumaczem Antonim Liberą poświęcone będzie nowemu przekładowi jednej z najważniejszych sztuk w twórczości Jean-Baptiste’a Racine’a – „Brytanikowi”. Sztuka XVII-wiecznego dramaturga francuskiego w błyskotliwych dialogach ukazuje m.in. ukryte mechanizmy władzy w sytuacji, gdy na decyzje polityczne rządzących wpływają ich żądze i namiętności.

Antoni Libera w trakcie seminarium nie tylko opowie o niuansach przekładu oraz jego znakomitym dopasowaniu do niezwykle dynamicznej adaptacji sztuki Racine’a przygotowanej przez francuski teatr narodowy Comédie-Française. W trakcie spotkania przewidziany jest również pokaz fragmentów spektaklu, które a vista będą objaśniane i komentowane przez Antoniego Liberę.

Jean-Baptiste Racine uznawany jest za jednego z największych tragików wszech czasów. Obok Moliera i Corneille'a, zalicza się go do najwybitniejszych francuskich dramatopisarzy XVII wieku. Premiera „Brytanika” miała miejsce w 1669 roku.

Nauczyciele biorący udział w seminarium mają możliwość uzyskania zaświadczenia o udziale w nim.

Wydarzenie na Facebooku


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Wesprzyj wydanie książki „Pamięć Polski, pamięć sąsiadów. Pamięć Europy”
Ten, kto podważa zasadność polityki historycznej, podejmuje próbę przekonania wiatru, żeby nie wiał.
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.