Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Nowa książka Dariusza Karłowicza w języku angielskim

Nowa książka Dariusza Karłowicza w języku angielskim

Książka dobitnie pokazuje, że relacja chrześcijaństwa do pogańskiego nauczania tak naprawdę nie odpowiada temu, co dziś zwykło się traktować jako rozróżnienie między wiarą a rozumem – uważa prof. John Milbank


W ofercie amerykańskiej firmy wydawniczej Wipf&Stocks Publishers pojawiła się książka Dariusza Karłowicza „Socrates and other Saints”. Ta informacja ucieszy nie tylko czytelników Teologii Politycznej mieszkających w Stanach Zjednoczonych, ale też  wszystkich zainteresowanych zapoznaniem się z twórczością redaktora naczelnego Teologii Politycznej w języku angielskim

W informacji zawartej na stronie wydawcy możemy przeczytać: „wielu współczesnych twórców  źle rozumie podejście wczesnego chrześcijaństwa do filozofii ponieważ krytyczne utożsamia stanowisko Ojców Kościoła  z okresu przednicejskiego do konkretnych szkół filozoficznych z negatywnym stosunkiem do rozumu jako takim. Książka Dariusza Karłowicza „Socrates and other Saints” pokazuje, że to utożsamienie jest fałszywe”.

Publikacja znalazła uznanie w oczach prof. Johna Milbanka z Uniwersytetu w Nottingham. – Ta znacząca książka dobitnie pokazuje, że relacja chrześcijaństwa do pogańskiego nauczania tak naprawdę nie odpowiada temu, co dziś zwykło się traktować jako rozróżnienie między wiarą a rozumem – pisze Milbank. Dodajmy, że wstęp do książki napisała inna wybitna postać współczesnej filozofii - prof. Remi Brague, a tłumaczenia podjął się Artur Sebastian Rosman. 

W Polsce ksiażka Dariusza Karłowicza ukazała się w 2005 r. Została wówczas wydana we współpracy wydawnictwa Fronda oraz Ośrodka Myśli Politycznej.

„Socrates and other Saints”  to już druga publikacja Dariusza Karłowicza wydana w krótkim czasie po angielsku. W ubiegłym roku na amerykańskim rynku zadebiutowało tłumaczenie „Arcyparadoksu śmierci” – książki, której tematem jest męczeństwo chrześcijańskie postrzegane jako kategoria filozoficzna.

Książkę można kupić TUTAJ

Inforamcja o debiucie książki na stronie Instytutu Książki

Artur Rosman o książce na portalu Patheos


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.