Nowa książka Dariusza Karłowicza w języku angielskim

Nowa książka Dariusza Karłowicza w języku angielskim

Książka dobitnie pokazuje, że relacja chrześcijaństwa do pogańskiego nauczania tak naprawdę nie odpowiada temu, co dziś zwykło się traktować jako rozróżnienie między wiarą a rozumem – uważa prof. John Milbank


W ofercie amerykańskiej firmy wydawniczej Wipf&Stocks Publishers pojawiła się książka Dariusza Karłowicza „Socrates and other Saints”. Ta informacja ucieszy nie tylko czytelników Teologii Politycznej mieszkających w Stanach Zjednoczonych, ale też  wszystkich zainteresowanych zapoznaniem się z twórczością redaktora naczelnego Teologii Politycznej w języku angielskim

W informacji zawartej na stronie wydawcy możemy przeczytać: „wielu współczesnych twórców  źle rozumie podejście wczesnego chrześcijaństwa do filozofii ponieważ krytyczne utożsamia stanowisko Ojców Kościoła  z okresu przednicejskiego do konkretnych szkół filozoficznych z negatywnym stosunkiem do rozumu jako takim. Książka Dariusza Karłowicza „Socrates and other Saints” pokazuje, że to utożsamienie jest fałszywe”.

Publikacja znalazła uznanie w oczach prof. Johna Milbanka z Uniwersytetu w Nottingham. – Ta znacząca książka dobitnie pokazuje, że relacja chrześcijaństwa do pogańskiego nauczania tak naprawdę nie odpowiada temu, co dziś zwykło się traktować jako rozróżnienie między wiarą a rozumem – pisze Milbank. Dodajmy, że wstęp do książki napisała inna wybitna postać współczesnej filozofii - prof. Remi Brague, a tłumaczenia podjął się Artur Sebastian Rosman. 

W Polsce ksiażka Dariusza Karłowicza ukazała się w 2005 r. Została wówczas wydana we współpracy wydawnictwa Fronda oraz Ośrodka Myśli Politycznej.

„Socrates and other Saints”  to już druga publikacja Dariusza Karłowicza wydana w krótkim czasie po angielsku. W ubiegłym roku na amerykańskim rynku zadebiutowało tłumaczenie „Arcyparadoksu śmierci” – książki, której tematem jest męczeństwo chrześcijańskie postrzegane jako kategoria filozoficzna.

Książkę można kupić TUTAJ

Inforamcja o debiucie książki na stronie Instytutu Książki

Artur Rosman o książce na portalu Patheos


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy rzeczy ostatecznych. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wydaj z nami

Wydaj z nami „Hippiasza większego” w tłumaczeniu profesora Artura Pacewicza
Klasyczny dialog sokratejski w tłumaczenie prof. Artura Pacewicza
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.