Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Milbank, Kurajew, Karłowicz - spotkanie w Teologii Politycznej

Milbank, Kurajew, Karłowicz - spotkanie w Teologii Politycznej

Zapraszamy na spotkanie z wybitnymi przedstawicielami europejskiej humanistyki – prof. Johnem Milbankiem z Anglii oraz prof. Andriejem Kurajewem z Rosji. Tematem rozmowy, w której udział weźmie również Dariusz Karłowicz, redaktor naczelny Teologii Politycznej, będą napięcia pomiędzy polityką i religią we współczesnym świecie

John Milbank (Uniwersytet Nottingham)
Andriej Kurajew (Uniwersytet Moskiewski)
Dariusz Karłowicz (Teologia Polityczna)
Prowadzenie: Barbara Schabowska (TVP Kultura)
Rozmowa toczyć się będzie w języku angielskim.
___________________________________________________
Kiedy: 9 października (poniedziałek)
godz. 18:00
Miejsce: redakcja Teologii Politycznej – Warszawa, ul. Koszykowa 24/7
Zapraszamy! Wstęp wolny!

Wydarzenie na Facebooku

OBOWIĄZKOWA REJESTRACJA: https://polityka-religia-teologiapolityczna.konfeo.com/pl/groups
___________________________________________________
prof. John Milbank – teolog Kościoła Anglikańskiego, profesor Religii, Polityki i Etyki na Uniwersytecie Nottingham, gdzie piastuje również stanowisko dyrektora Centrum Teologii i Filozofii. Jest członkiem think tanku Res Publica oraz założycielem ruchu Radical Orthodoxy, który na skalę międzynarodową podejmuje zagadnienia związane z religią i polityką. W jego książce Theology and Social Theory znalazły się teoretyczne rozważania dotyczące myśli Radical Orthodoxy. Jego naukowe zainteresowania obejmują dziedziny związane z m.in.: etyką, teologią, teologią polityczną, filozofią.

prof. Andriej Kurajew – rosyjski duchowny prawosławny, teolog. Był dziekanem Wydziału Filozoficzno-Teologicznego Rosyjskiego Uniwersytetu Prawosławnego św. Jana Teologa, wykładowcą Moskiewskiej Akademii Duchownej oraz członkiem komisji biblijno-teologicznej przy Świętym Synodzie Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego. Pracuje naukowo w Katedrze Filozofii religii i Religioznawstwa na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Moskiewskiego. Jest członkiem rady ekspercko-konsultacyjnej ds. wolności sumienia przy Komitecie Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej ds. organizacji społecznych i związków wyznaniowych. Jest autorem szeregu artykułów prasowych oraz popularnego bloga.
___________________________________________________
Nasi goście następnego dnia – 10 października – wezmą udział w konferencji naukowej „Europa – kryzys i nadzieja” na Zamku Królewskim w Warszawie. Konferencja uświetni obchody XVII Dnia Papieskiego.
Więcej na ten temat: http://www.teologiapolityczna.pl/konferencja-europa-kryzys-i-nadzieja


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.