Mateusz Matyszkowicz nowym dyrektorem TVP1!

Mateusz Matyszkowicz, od ponad roku kierujący kanałem TVP Kultura, został nowym dyrektorem TVP1. Wkracza do telewizyjnej Jedynki z wielkim projektem kulturalnym

Mateusz Matyszkowicz, od ponad roku kierujący kanałem TVP Kultura, został wybrany nowym dyrektorem TVP1. Wkracza do telewizyjnej Jedynki z wielkim projektem kulturalnym

Mateusz Matyszkowicz ogłoszony nowym dyrektorem TVP1. Dotychczasowy szef TVP Kultura przenosi się do Jedynki wraz z imponującym projektem kulturalnym – Międzynarodowym Konkursem Chopinowskim.

W przyszłym roku, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości twórczość Chopina wybrzmi na instrumentach historycznych. "Przekaz, który chcielibyśmy wysłać światu jest następujący: Polska jest krajem Fryderyka Chopina, jednego z najlepszych kompozytorów w historii" – mówił Matyszkowicz.

Nowa jakość, którą Matyszkowicz nadał TVP Kultura, objąć ma także bodaj najpopularniejszy kanał w Polsce. W najbliższym czasie ma on podjąć pracę nad dokończeniem jesiennej ramówki Jedynki a nowe obowiązki będzie łączył z funkcją dyrektora TVP Kultura.

Czytaj więcej o I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim!


 

Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Aby, prowadzić nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Prosimy o hojność! (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wydaj z nami

Spójrzmy na nowoczesność oczami prof. Rémiego Brague'a – „Umiarkowanie nowoczesny” po raz pierwszy po polsku
Zostań współwydawcą najnowszej książki prof. Rémiego Brague'a
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.