Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

List do Przyjaciół Fundacji Świętego Mikołaja i Teologii Politycznej

List do Przyjaciół Fundacji Świętego Mikołaja i Teologii Politycznej

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele
Fundacji Świętego Mikołaja i Teologii Politycznej,

pozwólcie Państwo na kilka zdań o tym jak mierzymy się z obecną sytuacją.

Choć w zupełnie nowych warunkach – funkcjonujemy normalnie. Przestawiliśmy się na pracę zdalną, działają nasze projekty charytatywne, działa redakcja, a spotkania i wykłady przenosimy do internetu. Zagrożenie potraktowaliśmy poważnie, ale pracujemy jak zwykle.

Pewne rzeczy po prostu nie mogą czekać. Tak jest z naszą działalnością charytatywną. Nie zawiesiliśmy wypłat stypendiów św. Mikołaja, przygotowujemy się do kolejnej edycji Akademii Liderów, w Aleppo działa nasza świetlica edukacyjna, w której odbywają się lekcje i zajęcia dodatkowe, a w Mariupolu na wschodzie Ukrainy dzieci korzystają z finansowanej przez Fundację pomocy psychologów, otrzymują stypendia, prowadzone są zajęcia dodatkowe. To wszystko działa bez zmian.

Podobnie jeśli idzie o Teologię Polityczną. Choć w naszym biurze nie można będzie przez pewien czas kupować książek, to nasza księgarnia internetowa prowadzi sprzedaż wysyłkową, a my przygotowujemy wydanie kolejnych kilkunastu pozycji (trwa jeszcze zbiórka na wydanie drugiego tomu pism sokratycznych Ksenofonta). Redakcja w większości pracuje z domów, ale prace nie stanęły. Kompletujemy teksty do nowego rocznika Teologii Politycznej,  przygotowujemy kolejne numery internetowego tygodnika (TPCT), a nasz portal (teologiapolityczna.pl) jest codziennie aktualizowany o nowe felietony, eseje, czytania dnia (z autorami, redaktorami, tłumaczami kontaktujemy się zdalnie). Wykłady i dyskusje przenoszą się do internetu: trwają  przygotowania do debaty o Witkacym on-line, nasze zajęcia z grupą 170 studentów UW jeszcze w tym tygodniu odbędą się via internet.  Nie zapominamy o odleglejszych wydarzeniach: przygotowujemy Szkołę Letnią Teologii Politycznej i jesienny Festiwal Teologii Politycznej (tym razem o Tyrmandzie).

Jednym słowem zmieniamy metody, ale nie rezygnujemy z realizacji naszej misji.

Dobrze zdając sobie sprawę, że istniejemy tylko dzięki Państwa hojności proszę nie zapominajcie o nas w tej bardzo trudnej dla nas wszystkich sytuacji. Każda darowizna ma dla nas wielkie znaczenie. Każda przyczynia się do realizowania naszych projektów. Szczególnie proszę o stałe wpłaty, które pomagają nam na długofalowe planowanie dalszych działań. Darowizny proszę kierować na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001.

Bardzo dziękuję za życzliwość, zaufanie i hojność.

Życzę Państwu zdrowia

Dariusz Karłowicz


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.