Miłość warta obrączek – Robert Skrzypczak

Miłość warta obrączek – Robert Skrzypczak

Oto najwyższa pora, by wyjaśnić na nowo, na czym polega piękno, moc i skuteczność tak zwanej sakramentalności małżeństwa. Wierna, nierozerwalna i otwarta na potomstwo para kochających się dwojga osób: mężczyzny i kobiety jest dobrą nowiną dla świata – ukazała się książka księdza doktora Roberta Skrzypczaka „Miłość warta obrączek”.

ks. Robert Skrzypczak

Miłość warta obrączek

Instytut Globalizacji, Gliwice 2018

ze wstępem Ks. Arcybiskupa Damiana Zimonia

***

 

„Kryzys małżeństwa wynika stąd, że ludzie nie wiedzą, czym jest sakrament, piękno sakramentu, nie wiedzą, że jest nierozerwalny, nie wiedzą, że jest na całe życie” – pisał niedawno papież Franciszek. Pole dewastacji jest rozległe. Staliśmy się pokoleniem poranionym, bo wyrastamy z chorych relacji i budujemy równie chore inne relacje. Jesteśmy świadkami zbiorowej ucieczki od obrączek, bo lękiem napawa nas perspektywa podjęcia decyzji wiążącej nas na całe życie i rozciągnięcia odpowiedzialności nad egzystencją osoby, która pokochaliśmy.

Oto najwyższa pora, by wyjaśnić na nowo, na czym polega piękno, moc i skuteczność tak zwanej sakramentalności małżeństwa. Wierna, nierozerwalna i otwarta na potomstwo para kochających się dwojga osób: mężczyzny i kobiety jest dobrą nowiną dla świata. Poprzez ich miłość i seksualność sam Bóg postanowił się wyrazić i ukazać. Od pewnego czasu Kościół rozpoznaje świętość i wynosi na ołtarze całe pary małżeńskie. Małżonkowie żyjący swym sakramentem są żywym kerygmatem o zmartwychwstałym Panu. Znajdą zachwyconych odbiorców, jak i zagorzałych wrogów. Jak mówiła Matka Boża do siostry Łucji w Fatimie, do definitywnego starcia pomiędzy Królestwem Chrystusa i panowaniem szatana dojdzie na polu małżeństwa i rodziny. Nie obejdzie się zatem bez walki. Trzeba się dobrze przygotować. O tym jest niniejsza książka. Czytelnicy niech zapną pasy. Czeka ich intensywne doznanie.

 

Autor jest kapłanem Archidiecezji Warszawskiej, profesorem Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, duszpasterzem i tłumaczem. Specjalizuje się w personalizmie włoskim i teologii ciała św. Jana Pawła II. Badacz Soboru Watykańskiego II oraz przesłania duchowego Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo. Jest laureatem nagrody Totus za propagowanie nauczania Jana Pawła II, statuetki Tulipany Życia Kapituły Obrońców Życia i Rodziny, medalu św. Edyty Stein oraz wyróżnienia Feniks Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. Opublikował monografię Karol Wojtyła na Soborze Watykańskim II z wszystkimi wystąpieniami soborowymi przyszłego papieża z Krakowa, a także inne książki, m. in. Osoba i seks, Chrześcijanin na rozdrożu, Pomiędzy Chrystusem a antychrystem, Filozofia i teologia osoby według bł. Antonio Rosminiego.

Przeczytaj fragment książki ks. dr Roberta Skrzypczaka – „Miłość warta obrączek”


Ambitna kultura potrzebuje Twojego wsparcia. Prosimy, przekaż darowiznę w dowolnej wysokości i dołącz do grona darczyńców Teologii Politycznej. Kliknij tu lub przekaż darowiznę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”. Dziękujemy!

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.