Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Narodowy Marsz Życia przejdzie dzisiaj ulicami Warszawy

Narodowy Marsz Życia przejdzie dzisiaj ulicami Warszawy

Dzisiaj ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz Życia. Uczestnicy będą manifestować w obronie prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Jego organizatorzy chcą przypomnieć również o prawie rodziców do decydowania o wychowaniu swoich dzieci.

„Będziemy wprost upominać się o konkretne działania władz, obiecane i deklarowane, a obecnie zaniechane, które stanowią bardzo ważne elementy budowania w naszym kraju sprawiedliwego ładu społecznego, w którego centrum jest godność człowieka i prawa rodziny” – zapowiadają organizatorzy. Chodzi m.in. o przyjęcia przez Sejm w formie ustawy obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”, pod którym podpisało się ponad 800 tysięcy obywateli, oraz wypowiedzenia przez Polskę Konwencji Stambulskiej i zaproponowanie Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny.

Organizatorem Narodowego Marszu Życia jest Chrześcijański Kongres Społeczny, którego inicjatorem jest Marek Jurek, poseł do Parlamentu Europejskiego. W opinii organizatorów, obecny  rok może okazać się kluczowy dla realizacji postulatu ochrony życia od poczęcia, szczególnie w przypadku eugenicznym. – Narodowy Dzień Życia, który obchodzimy 24 marca, to ostatni moment, aby jeszcze raz z pełną mocą zaapelować do rządzących o wypełnienie obietnic i powinności, ale przede wszystkim o realizację tego wielkiego dobra, które jest w ich zasięgu – podkreślają organizatorzy Narodowego Marszu Życia.

Marsz rozpocznie się o godz. 13.30 na Placu Zamkowym w Warszawie. Manifestację poprzedzi msza św. o godz. 12.00 odprawiona w kościele akademickim św. Anny. 

Patronat nad wydarzeniem objęła m. in. Polska Federacja Ruchów Obrony Życia.

Więcej informacji na stronie organizatora na Facebooku.

Źródło: KAI


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.