Juliusz Gałkowski: Miniatury Rzymskie

Juliusz Gałkowski: Miniatury Rzymskie

Nakładem Wydawnictwa Pewne ukazała się książka „Miniatury Rzymskie” Juliusza Gałkowskiego. To zbiór błyskotliwych esejów zamykających w sobie detale antycznego Rzymu, które nieoczekiwanie przywodzą na myśl znaną nam dobrze współczesność. Teksty zawarte w książce ukazywały się regularnie w Teologii Politycznej.

„Juliusz Gałkowski nie zajmuje się zawodowo kulturą starożytną. Jest po prostu kulturalnym, dobrze wykształconym człowiekiem, który dzieli się z innymi kulturalnymi ludźmi swoimi  impresjami na temat antycznego Rzymu. I dlatego ten zbiór krótkich, dobrze napisanych tekstów niesie niekiedy zaskakująco świeże skojarzenia z naszymi czasami. To książka nie tylko przyjemna w czytaniu, ale pożyteczna. Jest szansą dla kolejnego pokolenia na nawiązanie albo wzmocnienie więzów z antyczną kulturą, kulturą łacińską. Chciałoby się widzieć więcej takich książek na  polskim rynku” – dr Alfred Twardecki (z noty na okładce)

Redakcja i korekta: Janusz Muzyczyszyn
Projekt okładki i opracowanie typograficzne: Adam Cedro
ISBN 978-83-63518-63-9
Format: 140 x 205 mm
Objętość: 286 s. (w tym 10 s. kolorowa wkładka z ilustracjami)
ISBN 978-83-63518-59-2
Kielce 2022

Kup książkę

Przeczytaj Miniatury Rzymskie na stronie Teologii Politycznej 

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu


 TPCT baner

Zostań mecenasem Teologii Politycznej Co Tydzień. Nie zajmujemy się walką z grzechami świata czy walką z grzechami Kościoła. Zajmujemy się tym co ciekawe w sposób afirmatywny i pozytywny". Co tydzień poszukujemy odpowiedzi na wielkie pytania filozofii, szukamy głębokich źródeł współczesnej polityki i zastanawiamy się nad składowymi elementami tego, co buduje tożsamość współczesnego twórcy, obywatela i intelektualisty. Interesują nas filozofia i teologia, literatura i sztuki plastyczne, polityka i sprawy międzynarodowe – a żadnego z tych obszarów nie traktujemy jako zamkniętego systemu.

Prosimy o hojność! (KLIKAM I ZOSTAJĘ WSPÓŁWYDAWCĄ TYGODNIKA).

Wydaj z nami

Wydaj z nami kolejne numery Teologii Politycznej Co Tydzień
„Nie zajmujemy się walką z grzechami świata czy walką z grzechami Kościoła. Zajmujemy się tym co ciekawe w sposób afirmatywny i pozytywny”
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.