Juliusz Gałkowski: Miniatury Rzymskie

Juliusz Gałkowski: Miniatury Rzymskie

Nakładem Wydawnictwa Pewne ukazała się książka „Miniatury Rzymskie” Juliusza Gałkowskiego. To zbiór błyskotliwych esejów zamykających w sobie detale antycznego Rzymu, które nieoczekiwanie przywodzą na myśl znaną nam dobrze współczesność. Teksty zawarte w książce ukazywały się regularnie w Teologii Politycznej.

„Juliusz Gałkowski nie zajmuje się zawodowo kulturą starożytną. Jest po prostu kulturalnym, dobrze wykształconym człowiekiem, który dzieli się z innymi kulturalnymi ludźmi swoimi  impresjami na temat antycznego Rzymu. I dlatego ten zbiór krótkich, dobrze napisanych tekstów niesie niekiedy zaskakująco świeże skojarzenia z naszymi czasami. To książka nie tylko przyjemna w czytaniu, ale pożyteczna. Jest szansą dla kolejnego pokolenia na nawiązanie albo wzmocnienie więzów z antyczną kulturą, kulturą łacińską. Chciałoby się widzieć więcej takich książek na  polskim rynku” – dr Alfred Twardecki (z noty na okładce)

Redakcja i korekta: Janusz Muzyczyszyn
Projekt okładki i opracowanie typograficzne: Adam Cedro
ISBN 978-83-63518-63-9
Format: 140 x 205 mm
Objętość: 286 s. (w tym 10 s. kolorowa wkładka z ilustracjami)
ISBN 978-83-63518-59-2
Kielce 2022

Kup książkę

Przeczytaj Miniatury Rzymskie na stronie Teologii Politycznej 

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.