102. rocznica urodzin Karola Wojtyły – wesprzyj Instytut Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie

Aby Instytut mógł istnieć i rozwijać swoje działania, potrzebuje stałego wsparcia finansowego. Prosimy o darowizny.

Wesprzyj
Już zebraliśmy
Zbiórka zakończona

To z naszej strony próba spłacenia niespłacalnego długu
– Jolanta i Mirosław Gruszka, Rada Fundatorów Instytutu


Wsparcie tego dzieła to dla mnie zaszczyt i zobowiązanie
 – Wojciech Piasecki, Rada Fundatorów Instytutu


18 maja 2022 roku to 102. rocznica urodzin papieża św. Jana Pawła II i jednocześnie 2. rocznica powstania powołanego przez nas Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na Wydziale Filozofii Papieskiego Uniwersytetu św. Tomasza z Akwinu w Rzymie (Angelicum).
Misją Instytutu jest refleksja nad najbardziej aktualnymi problemami współczesnego Kościoła i świata w odniesieniu do myśli i nauczania św. Jana Pawła II. Powołanie Instytutu zostało w całości sfinansowane ze środków prywatnych Fundatorów z Polski. Aby mógł istnieć i rozwijać swoje działania, potrzebuje stałego wsparcia finansowego. Prosimy o darowizny.

Ostatnie dwa lata działalności Instytutu Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie to:
 • Cykl comiesięcznych „Wykładów Janopawłowych” („JPII Lectures”) intelektualistów światowego formatu. Swoje wykłady w Instytucie wygłosili m.in.: Rémi Brague, John Cavadini, François Daguet OP, Chantal Delsol, Dariusz Gawin, John Finnis, Jean-Luc Marion, John Milbank, kard. Gianfranco Ravasi, Ewa Thompson czy abp. Rowan Williams.

 • Zorganizowanie we współpracy z St. Benet’s Institute (University of Oxford), Centre for Democracy and Peace Building (Belfast) oraz Instytutem Kultury Polskiej w Londynie cyklu debat „Re-thinking Solidarity” prowadzonych przez Lorda Johna Alderice'a.

 • Uruchomienie rocznych, interdyscyplinarnych studiów podyplomowych „JP2 Studies” od roku akademickiego 2021/2022.

 • Zajęcia dla studentów, które prowadzą m.in.:prof. George Weigel, prof. Franciszek Longchamp de Berier, prof. Russel Hittinger, prof. Marek Cichocki, o. Jarosław Kupczak OP, prof. Michał Gierycz.

 • Uruchomienie programu stypendialnego, dzięki któremu studenci z Polski mogą studiować przez rok na Angelicum w Rzymie.

 • Wydanie w języku polskim i angielskim publikacji „Myśląc z Janem Pawłem II”.
 • Wystawa fotografii Adama Bujaka „Z Krakowa do Rzymu. Jan Paweł II”.
   
Zapraszamy Państwa do współtworzenia tego dzieła i wsparcia działań Instytutu Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie:
 • Każda osoba, która przekaże darowiznę-cegiełkę w wysokości minimum 100 złotych na rzecz dalszych działań Instytutu Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie otrzyma pocztą pamiątkowy obrazek z imiennym podziękowaniem za wpłatę cegiełki na ten cel, a także zostanie wymieniona w porządku alfabetycznym na liście darczyńców na stronie internetowej poświęconej Instytutowi.
 • Każda osoba, która przekaże darowiznę-cegiełkę w wysokości minimum 1 000 złotych na rzecz dalszych działań Instytutu Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie otrzyma tytuł Patrona Stypendystów Instytutu Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie, a także zostanie wymieniona w porządku alfabetycznym na liście darczyńców na stronie internetowej poświęconej Instytutowi.
 • Każda osoba, która przekaże darowiznę-cegiełkę w wysokości minimum 10 000 złotych na rzecz dalszych działań Instytutu Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie otrzyma także po zakończeniu zbiórki mosiężną tabliczkę z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem, która zostanie umieszczona na okres 10 lat w największej, zabytkowej auli im. Jana Pawła II w Angelicum w Rzymie, a także zostanie wymieniona w porządku alfabetycznym na liście darczyńców na stronie internetowej Instytutu. Istnieje możliwość przekazania darowizny w imieniu np. dzieci lub wnucząt, a tym samym ufundowania tabliczki z imieniem i nazwiskiem danej osoby.
 • Powołana została także Rada Fundatorów Instytutu Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie. Jeśli ktoś z Państwa pragnie w szczególny sposób zaangażować się finansowo w działalność Instytutu, a tym samym dołączyć do grona Rady Fundatorów, prosimy o kontakt: izabela.stawicka@mikolaj.org.pl. Do Rady Fundatorów może dołączyć już tylko kilkoro darczyńców.

 

Darowiznę na dalszą działalność Instytutu w dowolnej kwocie można przekazać także tradycyjnym przelewem na konto. Szczególnie prosimy o ustawienie stałego, comiesięcznego przelewu w dowolnej kwocie na rzecz działalności Instytutu.
 
Odbiorca: Fundacja Świętego Mikołaja 
Numer konta: 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001
Tytuł przelewu: darowizna na Instytut JP2 w Rzymie

Konto bankowe tylko do przelewów zagranicznych (nie w złotówkach):
Nazwa odbiorcy: Fundacja Świętego Mikołaja
Nazwa banku: Bank Pekao SA
Tytuł przelewu: darowizna na Instytut JP2 w Rzymie
Kod SWIFT: PKOP PL PW
Konto IBAN w EUR: PL95 1240 6003 1978 0010 8524 6705
Konto IBAN w USD: PL30 1240 6003 1787 0010 8524 6561
Konto IBAN w GBP: PL02 1240 6003 1789 0010 8524 6965

Organizatorem zbiórki jest Fundacja Świętego Mikołaja, wydawca Teologii Politycznej, która posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) i każdą darowiznę na rzecz jej działań można odliczyć od podstawy podatku przy rozliczeniu PIT.


O INSTYTUCIE KULTURY ŚW. JANA PAWŁA II W RZYMIE POWIEDZIELI:

 

Karol Wojtyła jest najwybitniejszym absolwentem naszego Uniwersytetu. Otwarcie instytucji pod jego patronatem to wielki zaszczyt 
– o. prof. Michał Paluch OP

 

Święty Jan Paweł II był najważniejszą postacią dla naszego pokolenia i dla nas osobiście. W dniu jego wyboru byliśmy licealistami. Dlatego uznajemy za dzieło życia możliwość wsparcia tej niezwykłej formy kultywowania Jego myśli o chrześcijaństwie, o Europie, o Polsce jaką jest Instytut Kultury św. Jana Pawła II na Angelicum w Rzymie. Nowe pokolenia zyskają wiele na rozumieniu siebie i świata studiując myśl Świętego Papieża z Polski, którego rola wykracza poza obecny horyzont i ma kolosalne znaczenie dla przyszłości Kościoła i świata. To z naszej strony próba spłacenia niespłacalnego długu 
Jolanta i Mirosław Gruszka, Rada Fundatorów Instytutu

 

W naszej szybko rozwijającej się cywilizacji coraz silniejsze stają się wewnętrzne problemy wynikające z braku poszanowania podstawowych źródeł antropologii. Wierzę, że ćwiczenia i wykłady w Instytucie Kultury im. św. Jana Pawła II pomogą studentom wypracować i zaproponować ewangeliczne rozwiązania dla ludzkości, kierując się dziedzictwem Jana Pawła II. Jestem przekonany, że uczenie się od Jana Pawła II i myślenie razem z nim może pomóc nam wszystkim w budowaniu lepszego świata 
Krzysztof Domarecki, Rada Fundatorów Instytutu

 

Św. Jan Paweł II był wybitnym myślicielem i filozofem, wyjątkowym Polakiem, którego spuścizna intelektualna ma charakter uniwersalny i jako taka powinna być przedmiotem dalszych badań, refleksji i twórczego namysłu. Rzym i Angelicum, Jego Alma Mater, jest do tego zadania wyjątkowo predestynowana. Wsparcie tego dzieła to dla mnie zaszczyt i zobowiązanie 
Wojciech Piasecki, Rada Fundatorów Instytutu

 

Postrzegam Instytut Kultury św. Jana Pawła II jako fundamentalnie ważny ośrodek krzewienia wiary katolickiej poprzez zgłębianie i propagowanie nauki naszego Wielkiego Papieża. Jest czymś fascynującym uczestniczyć w dziele, które wobec wyzwań dzisiejszych czasów tak szeroko podejmuje zagadnienia odnowy kultury chrześcijańskiej. W wymiarze osobistym poprzez współpracę z Instytutem czuję również większą łączność duchową z moim ukochanym Świętym 
Tomasz Zdziebkowski, Rada Fundatorów Instytutu

 

Jestem w trakcie studiów lekarskich. W przyszłości chciałabym opiekować się osobami u schyłku życia. Nie chcę tylko leczyć ciała, lecz także służyć obecnością i wsparciem, by w pewnym sensie towarzyszyć ludziom w przechodzeniu do nowego życia. Zdecydowałam się na JP2 Studies, ponieważ poprzez nauczanie Jana Pawła II chcę nauczyć się patrzeć na człowieka oczami miłości – tak jak on. Podczas minionego semestru, o godności i wartości życia dowiedziałam się więcej niż przez ostatnie lata moich studiów. Jestem bardzo wdzięczna za tę szansę
– Katarzyna Przyboś, stypendystka i studentka Instytutu

Wspieram

100
1000
10000
Podaj kwotę