Kontakt

 

Organizatorem zbiórki jest Fundacja Świętego Mikołaja, wydawca Teologii Politycznej we współpracy z Papieskim Uniwersytetem św. Tomasza z Akwinu (ANGELICUM) w Rzymie.

 

Fundacja Świętego Mikołaja, od 1998 roku stara się w praktyce realizować etos wynikający z nauczania św. Jana Pawła II. Prowadzimy aktywność charytatywną, edukacyjną, naukową, kulturalną i wydawniczą. Działania charytatywne Fundacji skupiają się na wyrównywaniu szans edukacyjnych dzieci z niezamożnych rodzin w Polsce i wspieraniu zaangażowanej społecznie młodzieży. Fundacja pomaga także dzieciom z syryjskiego Aleppo oraz ze wschodu Ukrainy, z przyfrontowego Mariupola. Fundacja zorganizowała szereg projektów naukowych, wydała kilkadziesiąt książek najwybitniejszych filozofów i myślicieli, w tym nowe tłumaczenia dialogów Platona i Ksenofonta, dzieła: Gertrude Himmelfarb, Alain Besancon, Charles H. Kahn, Christian Meier, Leo Strauss, Eric Voegelin. Fundacja współpracuje między innymi z takimi twórcami, jak: Remi Brague, Marek Cichocki, Dariusz Gawin, Antoni Libera, John Milbank, o. Jacek Salij OP,  ks. Jerzy Szymik, Eva Thompson, Krzysztof Zanussi oraz wieloma innymi uczonymi, pisarzami i artystami.

 

Fundacja Świętego Mikołaja jest organizacją pożytku publicznego i każdą darowiznę na rzecz jej działań można odliczyć od podstawy podatku (KRS: 0000126602).

Adres korespondencyjny:

 

 logo fundacja

 

Fundacja Świętego Mikołaja
redakcja: „Teologia Polityczna”
ul. Koszykowa 24 lok. 7
00-553 Warszawa

e-mail: redakcja[at]teologiapolityczna.pl 

tel. +48 791 793 022

 

Wspieram

100
1000
10000
Podaj kwotę