Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

[PONIEDZIAŁEK, 16 X] Zapraszamy na ostatnie spotkanie VII Festiwalu Teologii Politycznej

[PONIEDZIAŁEK, 16 X] Zapraszamy na ostatnie spotkanie VII Festiwalu Teologii Politycznej

Maurycy Mochnacki w swoim zaledwie 32-letnim życiu działał na wielu polach i wiele osiągnął. Niepodobna zamknąć tej postaci w jednym haśle, ani wyróżnić jednej tylko sfery działalności nad inne, integralnie w nim złączone. Siódmy Festiwal Teologii Politycznej odbywa się więc pod hasłem: „Maurycy Mochnacki. Krytyk. Filozof. Powstaniec”. Zapraszamy do Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego w Warszawie.

A już w poniedziałek 16 października odbędzie się ostatnie spotkanie VII Festiwalu Teologii Politycznej: MOCHNACKI. POWSTANIEC. Serdecznie zapraszamy!

Dzień III – LINK DO TRANSMISJI 

MOCHNACKI. POWSTANIEC (16 X 2023 – PONIEDZIAŁEK)

KLIKNIJ i zarejestruj się

LINK do wydarzenia na Facebooku

W spotkaniu udział wezmą:

➤ Dariusz Gawin – historyk idei, publicysta. Wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, szef Instytutu Starzyńskiego. Kierownik Zakładu Społeczeństwa Obywatelskiego w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Zajmuje się historią polskiej myśli politycznej i społecznej, filozofią polityczną, problematyką związaną z polityką historyczną.

➤ Martyna Deszczyńska – historyczka, kierowniczka Instytutu Naukowo-Badawczego Collegium Verum, członek Kapituły Konkursu Książki Historycznej im. prof. Jerzego Skowronka. W swoich pracach porusza tematykę polskiego oświecenia, dziewiętnastowiecznej historii polskiego Kościoła oraz dziewiętnastowiecznej historii Polski.

➤ Marek A. Cichocki – filozof, politolog, znawca stosunków polsko-niemieckich. Współtwórca i redaktor „Teologii Politycznej”. Profesor zwyczajny, wykładowca Collegium Civitas, Kolegium Europejskiego oraz Angelicum w Rzymie. W latach 1998-2015 wykładowca UW. Były doradca społeczny Prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego. W 2007 roku był polskim negocjatorem Traktatu Lizbońskiego UE. Autor m.in. Północ i Południe. Teksty o polskiej historii i kulturze oraz Początek końca historii. Tradycje polityczne XIX wieku.

Fragmenty pism czyta Kamila Kamińska – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, związana m. in. z Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu, Teatrem Powszechnym w Łodzi i Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie Za rolę w filmie Najlepszy uhonorowana została nagrodą na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w kategorii „profesjonalny debiut aktorski”.

Po dyskusji wyświetlony będzie film Powstanie listopadowe 1830–1831 (reż. Lucyna Smolińska).

Zapraszamy do obejrzenia transmisji z II spotkania VII Festiwalu Teologii Politycznej: MOCHANCKI. FILOZOF

 

 

 

Partnerzy i patroni:

 Belka sponsorska 2

Belka sponsorska4

 


Wydaj z nami

Wydajmy nowe tłumaczenie platońskiego „Protagorasa”!
Zapraszamy do grona współwydawców „Protagorasa” w tłumaczeniu i opracowaniu prof. Ewy Osek
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę
....

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.