Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Cykl debat i seminariów „Literatura a sprawy ostateczne” otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego!

Cykl debat i seminariów „Literatura a sprawy ostateczne” otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego!

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dofinansowania w ramach programu „Promocja Czytelnictwa 2023”. Teologia Polityczna otrzymała dotację na organizację cyklu debat i seminariów „Literatura a sprawy ostateczne”. Dofinansowanie zostało przyznane na lata 2023-2025 na podstawie umowy z dn. 04.07.2023 r.

Nazwa zadania: Organizacja cyklu debat i seminariów „Literatura a sprawy ostateczne”

Zadanie obejmuje organizację przez Fundację Świętego Mikołaja, wydawcę Teologii Politycznej, trzynastu wydarzeń literackich w formie trzech rocznych cykli o zróżnicowanej formule. Wśród planowanych wydarzeń znajdują się zarówno dyskusje panelowe, jak i debaty oraz seminaria o charakterze warsztatowym. Również zakres tematyczny podejmowany w trakcie spotkań będzie różnorodny: będzie nas interesowała zarówno literatura starożytna, jak i nowożytna oraz współczesna. Tym, co jednoczy wszystkie zaplanowane przez nas wydarzenia i czyni z nich część jednego cyklu, jest charakterystyczne dla środowiska skupionego wokół Teologii Politycznej podejście do zjawisk kulturalnych, w tym literackich; rozpatrywanie ich z perspektywy spraw ostatecznych, zagadnień fundamentalnych dla człowieka i dla jego losu we współczesnym świecie. Oryginalność i wyjątkowość naszego podejścia polega na połączeniu nowoczesnego dyskursu humanistycznego o literaturze z tradycyjną referencją transcendentną.

DOFINANSOWANIE: 88 500,00 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ PROJEKTU: 119 300,00 zł

znaki strona www 3

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

05 znak uproszczony kolor biale tlo RGB PL 6


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.