Dariusz Karłowicz w „Polska The Times”: Grozi nam postliberalna dyktatura

Dariusz Karłowicz w „Polska The Times”: Grozi nam postliberalna dyktatura

Mamy do czynienia z kryzysem ustroju politycznego, który nie jest zdolny harmonizować interesów stron tworzących wspólnotę polityczną. Model się wyczerpał. Dotychczasowy podział ról jest niesatysfakcjonujący, co powoduje kryzys legitymizacji władzy. (…) Lud chce większej władzy i kontroli nad polityką – mówi Dariusz Karłowicz w rozmowie z Agatonem Kozińskim opublikowanej w najnowszym wydaniu „Polska The Times”.

W weekendowym numerze „Polski The Times” można przeczyć obszerny wywiad z Dariuszem Karłowiczem. W rozmowie z Agatonem Kozińskim, redaktor naczelny „Teologii Politycznej” mówi o napięciach między arystokracją funkcjonalną i ludem zarówno w europejskim, jak i w polskim kontekście.

W wywiadzie nie brak też opisu ideowych fundamentów, na których starano się budować Polskę po 1989 roku. – III RP została zbudowana na pomyśle niezwykle prymitywnej wersji neoliberalnego konceptu państwa. (…) Niestety, ten pomysł był całkowitym zaprzeczeniem tradycji Solidarności – mówi Dariusz Karłowicz.

Kreśląc możliwe scenariusze rozwoju sytuacji w przyszłości, redaktor naczelny „Teologii Politycznej” dostrzega również niebezpieczeństwo nastania w państwach europejskich postliberalnej dyktatury.

Cały wywiad można przeczytać w weekendowym wydaniu „Polski The Times”, które jest dostępne w kioskach. 


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.