Dariusz Karłowicz: List do Przyjaciół i Sympatyków TP

Dariusz Karłowicz: List do Przyjaciół i Sympatyków TP

Dzięki ostatecznej decyzji Ministerstwa jesteśmy bliżej celu. Czy go osiągniemy zależy jak zwykle od Państwa


Szanowni Przyjaciele i Sympatycy Teologii Politycznej, 

Tym razem mam dobre wiadomości. W wyniku odwołań od zdumiewającej decyzji o wstrzymaniu wszelkich dotacji na wydawnictwa Teologii Politycznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało nam ostatecznie pewną część środków. Daleko tu do zawrotnej hojności, z którą potraktowano środowiska liberalne i lewicowe, ale to krok w dobrą stronę.  

Na rocznik filozoficzny "Teologia Polityczna" przyznano 2/3 kwoty, o którą występowaliśmy - a więc sumę pokrywającą połowę kosztów wydania rocznika. Ostatecznie otrzymaliśmy również dotacje na dwie z czterech zgłoszonych przez nas książek. 

Mamy więc połowę budżetu potrzebnego do wydania czwartego tomu Order and History Erica Voegelina (The Ecumenic Age) i 40% pieniędzy potrzebnych na wydanie fundamentalnej Historii religii greckiej Waltera Burkerta. Przed nami konieczność zebrania pozostałej części oraz pełnej kwoty na książki, które nie zakwalifikowały się do ministerialnych dotacji (na Alaina Besancona, Le malheur du siècle oraz na znakomity eseistyczny debiut Jakuba Lubelskiego Ssanie. Eseje o sacrum w literaturze polskiej) i innych planowanych na ten rok książek (np. na rewelacyjny zbiór pism Pawła Paliwody).   

Dzięki ostatecznej decyzji Ministerstwa jesteśmy bliżej celu. Czy go osiągniemy zależy jak zwykle od Państwa. Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc finansową, w tym zwłaszcza za stałe wpłaty, które pomagają ustabilizować działalność Teologii Politycznej. Dziękuję też za wiele życzliwych słów wsparcia w ostatnim trudnym dla nas czasie. 

Proszę pamiętajcie o nas przy okazji 1% i naszych zbiórek na konkretne tytuły. Proszę o Waszą hojność. 

Pozdrawiam serdecznie
Dariusz Karłowicz 

Wpłaty prosimy kierować na konto: 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 
(szczególnie cenne są regularne, comiesięczne wpłaty)

Z dopiskiem "Teologia Polityczna"
Fundacja Świętego Mikołaja
Przesmyckiego 40, 05-500 Piaseczno

WPŁATY ON-LINE 

Dla przelewów zagranicznych:
Nordea Bank  18 1440 1387 0000 0000 1092 6483
IBAN: PL
SWIFT: NDEAPLP2


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

„Od Salaminy do Radzymina” – wesprzyj wydanie nowego numeru rocznika „Teologia Polityczna”
Kim jesteśmy i kim chcielibyśmy być? Ile naprawdę warte jest dla nas to, co uważamy za swoją tożsamość?
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.