CMJP2: Szkoła Letnia w Granadzie

Tylko do końca czerwca można zgłaszać się na Szkołę Letnią w Granadzie

Szkoła Letnia w Granadzie

Tylko do końca czerwca można zgłaszać się na Szkołę Letnią w Granadzie. Wśród wykładowców znajdują się m.in. Artur Mrówczynski – Van Allen, Aaron Riches, Marta Kwaśnicka. Wyjazd jest częścią projektu Karol Wojtyła Fellowship realizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Do wzięcia udziału w tej fascynującej przygodzie Centrum Myśli Jana Pawła II zachęca studentów ze Wschodu i Zachodu. W trakcie Szkoły Letniej odbędą się seminaria: Chrystologia Kościoła I tysiąclecia (Aaron Riches), Fale odrodzenia religijnego. Mesjanizm polski i rosyjski (Marta Kwaśnicka), Dzieci Hagar. Monoteizm, fantazja i postmodernizm (Artur Mrówczynski – Van Allen, Mátyás Szalay), Nauki społeczne i teologia (Michał Łuczewski).

– Szlak naszej intelektualnej wędrówki wiódł będzie przez wiele interesujących obszarów ducha. Zbadamy i ponownie odkryjemy światy wyobraźni i nauki. Wyruszymy na wyprawę w poszukiwaniu odpowiedzi na szereg pytań związanych z postrzeganiem postmodernizmu i modernizmu w świetle przebogatej tradycji chrześcijańskiej. Pragniemy dowiedzieć się, co mówi dzisiejszemu człowiekowi mądrość Ojców Kościoła i jakie wyzwania niesie w historycznym i kulturowym kontekście naszego życia – mówi Łukasz Ofiara z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Szkoła letnia organizowana jest przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie we współpracy z Międzynarodową Akademią Filozofii – Instytutem Filozofii Edyty Stein (IAF) w Granadzie, Międzynarodowym Centrum Studiów nad Chrześcijańskim Wschodem (ICSCO) oraz Międzynarodową Szkołą przy Opactwie Sacromonte.

Zgłoszenia: prosimy o nadesłanie CV oraz krótkiego listu motywacyjnego na adres: lofiara@centrumjp2.pl w terminie do 30 czerwca 2013 roku. O zakwalifikowaniu poinformujemy kandydatów 10 lipca 2013 roku. Koszt całości uczestnictwa (noclegi plus wyżywienie): pokój jednoosobowy – 580 euro, a pokój wieloosobowy – 540 euro. Szkoła Letnia trwa od 1 do 8 września 2013 roku.

Szczegóły

Zapraszamy do obejrzenia:


Wydaj z nami

„Polska nowoczesność” – wesprzyj wydanie nowego numeru rocznika „Teologia Polityczna”
Czytajcie „Teologię Polityczną”! W Polsce nie ma drugiej teologii politycznej - jest tylko ta jedna! - Jarosław Marek Rymkiewicz
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.