Biografia rtm. Pileckiego wyróżniona prestiżową nagrodą

Biografia rtm. Pileckiego wyróżniona prestiżową nagrodą

Książka Jacka Fairweathera „The Volunteer”, pierwsza anglojęzyczna biografia Witolda Pileckiego, została uznana za najlepszą książkę biograficzną 2019 roku przez jury brytyjskiej nagrody Costa Book Award. Książka ma również szansę na zwycięstwo w głównej kategorii – werdykt poznamy 28 stycznia.

Książka Fairweathera spotkała się z jednoznacznie pozytywnym przyjęciem krytyków i czytelników. Entuzjastyczne recenzje ukazały się m.in. w „The Spectator”, „Economist” i „The Wall Street Journal”. Historia rtm. Pileckiego nie była dotąd znana poza Polską, dlatego w wielu wypowiedziach podkreśla się ważną rolę wyróżnionej książki, która w przystępnej formie przybliża anglojęzycznym czytelnikom dokonania tego polskiego bohatera. Recenzent „Economist” nazywa go „być może największym z zapomnianych bohaterów II wojny światowej”.

Autorem nagrodzonej książki jest Jack Fairweather, brytyjski pisarz i dziennikarz, który pracował m.in. w dzienniku „Daily Telegraph”, a swoje doświadczenia korespondenta wojennego w Afganistanie i Iraku zawarł w książkach „The Good War” i „The War of Choice”.

Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się również Jonathan Coe i jego książka „Middle England”, uznana przez jury za najlepszą powieść 2019 roku. Poetka Mary Jean Chan otrzymała wyróżnienie za tom „Flèche”. Nagrodę za debiut powieściowy odebrała Sara Collins, autorka „The Confessions of Frannie Langton”, zaś wśród książek dla dzieci jury wyróżniło „Asha & the Spirit Bird” Jasbinder Bilan.

Costa Book Award to nagroda przyznawana od 1971 roku książkom brytyjskich i irlandzkich autorów w pięciu kategoriach: powieść, debiutancka powieść, biografia, poezja i książka dla dzieci. Spośród zwycięzców tych kategorii wybierana jest książka roku.

Książka Jacka Fairweathera „The Volunteer” dostępna jest m.in. w księgarni internetowej Bonito


Ambitna kultura potrzebuje Twojego wsparcia. Prosimy, przekaż darowiznę w dowolnej wysokości i dołącz do grona darczyńców Teologii PolitycznejKliknij tu lub przekaż darowiznę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”. Dziękujemy!

Wydaj z nami

Zostań współwydawcą „Teologii Politycznej Co Tydzień” w 2020 roku
Moim zdaniem to najważniejszy polski tygodnik opinii. Czytam go systematycznie – Wojciech Tomczyk
Brakuje

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.