Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Biografia rtm. Pileckiego wyróżniona prestiżową nagrodą

Biografia rtm. Pileckiego wyróżniona prestiżową nagrodą

Książka Jacka Fairweathera „The Volunteer”, pierwsza anglojęzyczna biografia Witolda Pileckiego, została uznana za najlepszą książkę biograficzną 2019 roku przez jury brytyjskiej nagrody Costa Book Award. Książka ma również szansę na zwycięstwo w głównej kategorii – werdykt poznamy 28 stycznia.

Książka Fairweathera spotkała się z jednoznacznie pozytywnym przyjęciem krytyków i czytelników. Entuzjastyczne recenzje ukazały się m.in. w „The Spectator”, „Economist” i „The Wall Street Journal”. Historia rtm. Pileckiego nie była dotąd znana poza Polską, dlatego w wielu wypowiedziach podkreśla się ważną rolę wyróżnionej książki, która w przystępnej formie przybliża anglojęzycznym czytelnikom dokonania tego polskiego bohatera. Recenzent „Economist” nazywa go „być może największym z zapomnianych bohaterów II wojny światowej”.

Autorem nagrodzonej książki jest Jack Fairweather, brytyjski pisarz i dziennikarz, który pracował m.in. w dzienniku „Daily Telegraph”, a swoje doświadczenia korespondenta wojennego w Afganistanie i Iraku zawarł w książkach „The Good War” i „The War of Choice”.

Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się również Jonathan Coe i jego książka „Middle England”, uznana przez jury za najlepszą powieść 2019 roku. Poetka Mary Jean Chan otrzymała wyróżnienie za tom „Flèche”. Nagrodę za debiut powieściowy odebrała Sara Collins, autorka „The Confessions of Frannie Langton”, zaś wśród książek dla dzieci jury wyróżniło „Asha & the Spirit Bird” Jasbinder Bilan.

Costa Book Award to nagroda przyznawana od 1971 roku książkom brytyjskich i irlandzkich autorów w pięciu kategoriach: powieść, debiutancka powieść, biografia, poezja i książka dla dzieci. Spośród zwycięzców tych kategorii wybierana jest książka roku.

Książka Jacka Fairweathera „The Volunteer” dostępna jest m.in. w księgarni internetowej Bonito


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.