Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Apel: Pomóżcie im, pomóżcie sobie!

Apel: Pomóżcie im, pomóżcie sobie!

To także nasza wojna. Jeśli tam nic nie zrobimy, jeśli nie pomożemy tym ludziom - ilość ofiar oraz uchodźców drastycznie się powiększy, a chaos się pogłębi. Także w Europie

Pomóżcie im, pomóżcie sobie!

Malutki, utopiony chłopiec, wygląda jak spał na plaży. Niemowlęta wyrzucone przez morze na brzeg. Dziesiątki uduszonych ludzi odnalezionych w ciężarówce. Znamy te obrazki. A może pomóc tym ludziom wcześniej, zanim się potopią, zanim będą tysiącami koczować na naszych przedmieściach?

Mogę już to ogłosić. Stowarzyszenie Pokolenie (pamiętacie, z nimi organizowaliśmy konwoje dla ofiar wojny na Wschodzie) we współpracy z fundacją AnnMedia (pomagającą m.in. ofiarom wojen na Bliskim Wschodzie) organizuje pomoc dla obozów uchodźców na pograniczu turecko- syryjskim. Pomoc - co fundamentalne - dostarczymy bezpośrednio do potrzebujących.

Wojna w Syrii zabrała już zbyt wiele istnień. Wciąż giną tysiące. Chrześcijanie, nasi współbracia, mordowani za swoją wiarę, Kurdowie, walczący o swoją wolność, Syryjczycy, cywile. Dzieci, kobiety… To także nasza wojna. Jeśli tam nic nie zrobimy, jeśli nie pomożemy tym ludziom - ilość ofiar oraz uchodźców drastycznie się powiększy, a chaos się pogłębi. Także w Europie.

Pomóżmy im. Oni chcą tylko wrócić do swoich domów, odbudować swoje miasta. Większość z nich to dzieci. Nie chcą uciekać, szukać szczęścia w innych krajach, czy na innych kontynentach. Akcję organizuje Stowarzyszenie Pokolenie (organizacja pomocowa działająca w Polsce od 18 lat) we współpracy z fundacją AnnMedia (powstała w 2009). Pomoc dostarczymy bezpośrednio do obozów dla uchodźców i rozdamy do rąk potrzebującym. Czego brakuje? Dosłownie wszystkiego. Najbardziej: lekarstw, środków higienicznych, ubrań, pokarmu dla noworodków i małych dzieci, produktów spożywczych. Po czerwcowych, ponownych atakach na odbite wcześniej przez Kurdów miasto, sytuacja w obozach stała się jeszcze bardziej dramatyczna. O pomoc proszą ludzie, którzy czuli się opuszczeni, gdy musieli uciekać z miejsca, które kochają.

Nie pozostawajmy obojętni. Pomóżmy mordowanym chrześcijanom, pomóżmy Kurdom, którzy ich ratują, pomóżmy po prostu ludziom, którzy cierpią i umierają. Dostarczymy pomoc do uchodźców chrześcijańskich w Mersin, oraz do obozów między Suruc i Kobane. Każda złotówka się liczy. W pierwszej kolejności kupimy leki, jedzenie i ubrania. Po wyjeździe przedstawimy dokumentację, także filmową.

Wpłacić można na konto ING Bank Śląski o/Katowice

46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

W sprawie konkretnych informacji

-> dzwonić pod nr 505942166

Proszę, udostępniajcie. Sam widziałem, jak taka taktyka działa cuda…

Dawid Wildstein


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.