Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Antoni Libera uhonorowany Nagrodą im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego!

Antoni Libera uhonorowany Nagrodą im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego!

Antoni Libera odebrał z rąk premiera Mateusza Morawieckiego Nagrodę im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Gratulujemy laureatowi!

Antoni Libera – znakomity prozaik, tłumacz i reżyser teatralny – który prowadzi w siedzibie Teologii Politycznej cykl seminariów „Libera tłumaczy klasyków”, odebrał z rąk premiera Mateusza Morawieckiego Nagrodę im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Zaszczytną nagrodę przyznano laureatowi podczas gali w ramach trwającego obecnie kongresu „Polska Wielki Projekt”

„Cała moja działalność literacka, teatralna próbuje sprostać zadaniu pielęgnowania tradycji. Nawiązuję do wielkich nazwisk światowej kultury, dlatego że prace tłumaczy bardzo szybko się starzeją i trzeba wysiłek podejmować od nowa nawiązując do aktualnych standardów wysokiej mowy poetyckiej. Tłumaczenie na nowo klasyków jest właśnie dla mnie wyrazem konserwatyzmu”

– mówił Libera.

Z kolei Agnieszka Kołakowska w laudacji na cześć laureata podkreślała, jak wiele dziedzin obejmuje jego działalność artystyczna i praca twórcza:

„Jest reżyserem dramatów Becketta, tłumaczem jego dzieł, komentarzy i książek o jego twórczości; [...] jest powieściopisarzem, krytykiem literackim i tłumaczem dzieł Szekspira, komentatorem i publicystą”

– wskazywała, oddając należny szacunek i podziw.

Antoni Libera prowadzi siedzibie Teologii Politycznej cykl seminariów „Libera tłumaczy klasyków”, w ramach którego uczestnicy mieli okazję obcować z utworami Sofoklesa i Racine’a w tłumaczeniu i interpretacji znakomitego prowadzącego. Niedawno do grona „tłumaczonych klasyków”, obok attyckiego tragika i niezrównanego mistrza aleksandrynu, dołączył klasyk współczesny: Samuel Beckett. 10 maja odbyło się seminarium poświęcone „Ostatniej taśmie”. Kolejne spotkanie już w czerwcu. Przyjdź, weź udział i osobiście pogratuluj laureatowi!


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.