Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Agnieszka Kołakowska i Antoni Libera o współczesnej Francji [POSŁUCHAJ]

Agnieszka Kołakowska i Antoni Libera o współczesnej Francji [POSŁUCHAJ]

Punktem wyjścia do rozmowy była wizja zawarta w książce Michela Houellebecqa "Uległość", przedstawiająca współczesną Francję jako kraj muzułmański


Antoni Libera i Agnieszka Kołakowska spotkali się w audycji prowadzonej przez Filipa Memchesa na antenie Polskiego Radia 24. Asumptem do rozmowy były wybory prezydenckie we Francji oraz wizja dotycząca tego kraju zawarta w książce Michela Houellebecqa "Uległość"

„Uległość” przedstawia Francję, w której w 2022 roku prezydentem zostaje kandydat Bractwa Muzułmańskiego - Mohammed Ben Abbes. Zamierza on restaurować Cesarstwo Rzymskie, ale z wiarą w Mahometa jako religią państwową. O tym, na ile taki scenariusz jest fikcją, a na ile prawdą, rozmawiali dramaturg i tłumacz (m.in. literatury francuskiej) oraz publicystka mieszkająca na stałe w Paryżu.

TUTAJ odsluchasz całą rozmowę

Źródło: Polskie Radio 24/pr

 


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.