Agnieszka Kołakowska i Antoni Libera o współczesnej Francji [POSŁUCHAJ]

Agnieszka Kołakowska i Antoni Libera o współczesnej Francji [POSŁUCHAJ]

Punktem wyjścia do rozmowy była wizja zawarta w książce Michela Houellebecqa "Uległość", przedstawiająca współczesną Francję jako kraj muzułmański


Antoni Libera i Agnieszka Kołakowska spotkali się w audycji prowadzonej przez Filipa Memchesa na antenie Polskiego Radia 24. Asumptem do rozmowy były wybory prezydenckie we Francji oraz wizja dotycząca tego kraju zawarta w książce Michela Houellebecqa "Uległość"

„Uległość” przedstawia Francję, w której w 2022 roku prezydentem zostaje kandydat Bractwa Muzułmańskiego - Mohammed Ben Abbes. Zamierza on restaurować Cesarstwo Rzymskie, ale z wiarą w Mahometa jako religią państwową. O tym, na ile taki scenariusz jest fikcją, a na ile prawdą, rozmawiali dramaturg i tłumacz (m.in. literatury francuskiej) oraz publicystka mieszkająca na stałe w Paryżu.

TUTAJ odsluchasz całą rozmowę

Źródło: Polskie Radio 24/pr

 


Zostań mecenasem Teologii Politycznej. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli, współpracujemy z uczonymi, pisarzami i artystami. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. (KLIKAM, BY DOŁĄCZYĆ DO GRONA MECENASÓW TEOLOGII POLITYCZNEJ).

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.