Agnieszka Kołakowska i Antoni Libera o współczesnej Francji [POSŁUCHAJ]

Agnieszka Kołakowska i Antoni Libera o współczesnej Francji [POSŁUCHAJ]

Punktem wyjścia do rozmowy była wizja zawarta w książce Michela Houellebecqa "Uległość", przedstawiająca współczesną Francję jako kraj muzułmański


Antoni Libera i Agnieszka Kołakowska spotkali się w audycji prowadzonej przez Filipa Memchesa na antenie Polskiego Radia 24. Asumptem do rozmowy były wybory prezydenckie we Francji oraz wizja dotycząca tego kraju zawarta w książce Michela Houellebecqa "Uległość"

„Uległość” przedstawia Francję, w której w 2022 roku prezydentem zostaje kandydat Bractwa Muzułmańskiego - Mohammed Ben Abbes. Zamierza on restaurować Cesarstwo Rzymskie, ale z wiarą w Mahometa jako religią państwową. O tym, na ile taki scenariusz jest fikcją, a na ile prawdą, rozmawiali dramaturg i tłumacz (m.in. literatury francuskiej) oraz publicystka mieszkająca na stałe w Paryżu.

TUTAJ odsluchasz całą rozmowę

Źródło: Polskie Radio 24/pr

 


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wydaj z nami

Wesprzyj pierwsze polskie wydanie książki Rémiego Brague’a „Królestwo człowieka”
Argumentacja Rémiego Brague’a jest bezlitośnie logiczna i trafna – prof. Remigiusz Forycki
Brakuje
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.