Pokolenia konserwatystów. Roger Scruton in memoriam. Zapraszamy na debatę

Pokolenia konserwatystów. Roger Scruton in memoriam. Zapraszamy na debatę

Kiedy 200 numerów temu rozpoczynaliśmy wydawanie „Teologii Politycznej Co Tydzień”, pragnęliśmy poruszać w nim najważniejsze problemy współczesności. Jubileuszowy numer naszego pisma daje nam wyśmienitą okazję, by zastanowić się nad pokoleniowym wymiarem polskiego konserwatyzmu, pojętego nie tylko jako zastany zespół poglądów, lecz integralny sposób bycia.

By odpowiedzieć na najważniejsze pytania o współczesną kondycję konserwatyzmu musimy przede wszystkim zastanowić się nad jego kulturowym, nie tylko zaś politycznym wymiarem, a także pamiętać o kluczowym znaczeniu tradycji i przekazywanych z pokolenia na pokolenie wzorców. Naszym punktem odniesienia w tych rozważaniach będzie zmarły niedawno sir Roger Scruton, angielski pisarz i filozof, którego idee pomogą nam zrozumieć, czym powinien być konserwatyzm XXI wieku. Zapraszamy na debatę nad naszym wspólnym dziedzictwem zapisywanym przez kolejne pokolenia konserwatystów.

W dyskusji udział wezmą:

Krzysztof Koseła – socjolog (Uniwersytet Warszawski);
Agnieszka Nogal – filozof, politolog (Uniwersytet Warszawski);
Paweł Milcarek – filozof (redaktor naczelny „Christianitas”).  
Spotkanie poprowadzi Karol Grabias z Teologii Politycznej.

Gdzie: Redakcja Teologii Politycznej – Warszawa, ul. Koszykowa 24/7
Kiedy: 4 lutego (wtorek)
Godz. 18.00

Wstęp wolny!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku


Na sprawy polityczne patrzymy z perspektywy spraw ostatecznych. Tworzymy ogólnopolskie środowisko skupiające intelektualistów, naukowców, publicystów, młodzież akademicką i artystów o poglądach konserwatywno-liberalnych. Prowadzimy codziennie aktualizowany portal, wydajemy tygodnik, rocznik, książki najwybitniejszych filozofów i myślicieli. Prowadzimy projekty naukowe i kulturalne. Jesteśmy współzałożycielami Instytutu Kultury św. Jana Pawła II na rzymskim uniwersytecie Angelicum. Zostań Mecenasem Teologii Politycznej. Kliknij TUTAJ lub przekaż darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja o numerze 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna Teologia Polityczna.

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.