Wybitni intelektualiści średniego pokolenia o przerwanej lekcji „Solidarności”

Wybitni intelektualiści średniego pokolenia o przerwanej lekcji „Solidarności”

Teologia Polityczna zorganizowała debatę, która dzięki przybyłym gościom, okazała się prawdziwą ucztą intelektualną. Spotkali się w niej wybitni myśliciele średniego pokolenia z różnych środowisk ideowych, którzy – ze względu na fakt późnego urodzenia – nie mieli szansy osobiście doświadczyć polskiego Sierpnia ’80. Mimo to napisali książki poświęcone wydarzeniom sprzed blisko 40 lat, zaliczane obecnie do najważniejszych pozycji opisujących fenomen „Solidarności”. Zapraszamy do obejrzenia błyskotliwej dyskusji, która odbyła się 4 września w warszawskim Centrum Prasowym Foksal.

W debacie udział wzięli: dr Elżbieta Ciżewska-Martyńska, adiunkt w Katedrze Historii Idei i Antropologii Kulturowej UW; dr Jarosław Kuisz, redaktor naczelny Kultury Liberalnej; dr Krzysztof Mazur, politolog i filozof, prezes Klubu Jagiellońskiego, dr Paweł Rojek, filozof i socjolog, były redaktor naczelny kwartalnika „Pressje” oraz prof. Dariusz Gawin, historyk idei i Kierownik Zakładu Społeczeństwa Obywatelskiego w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN.  Debatę moderował Jakub Pyda z Teologii Politycznej.

Przeczytaj relację z debaty i obejrzyj zdjęcia.

NCK Kult Interw 2018 mono4


Ambitna kultura potrzebuje Twojego wsparcia. Prosimy, przekaż darowiznę w dowolnej wysokości i dołącz do grona darczyńców Teologii Politycznej. Kliknij tu lub przekaż darowiznę na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Teologię Polityczną”. Dziękujemy!

Zostań współwydawcą Teologii Politycznej. Przekaż darowiznę.

Wpłać darowiznę
50 zł
Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
200 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.