Do poprawnego działania strony wymagana jest włączona obsługa JavaScript

Wybitni intelektualiści średniego pokolenia o przerwanej lekcji „Solidarności”

Wybitni intelektualiści średniego pokolenia o przerwanej lekcji „Solidarności”

Teologia Polityczna zorganizowała debatę, która dzięki przybyłym gościom, okazała się prawdziwą ucztą intelektualną. Spotkali się w niej wybitni myśliciele średniego pokolenia z różnych środowisk ideowych, którzy – ze względu na fakt późnego urodzenia – nie mieli szansy osobiście doświadczyć polskiego Sierpnia ’80. Mimo to napisali książki poświęcone wydarzeniom sprzed blisko 40 lat, zaliczane obecnie do najważniejszych pozycji opisujących fenomen „Solidarności”. Zapraszamy do obejrzenia błyskotliwej dyskusji, która odbyła się 4 września w warszawskim Centrum Prasowym Foksal.

W debacie udział wzięli: dr Elżbieta Ciżewska-Martyńska, adiunkt w Katedrze Historii Idei i Antropologii Kulturowej UW; dr Jarosław Kuisz, redaktor naczelny Kultury Liberalnej; dr Krzysztof Mazur, politolog i filozof, prezes Klubu Jagiellońskiego, dr Paweł Rojek, filozof i socjolog, były redaktor naczelny kwartalnika „Pressje” oraz prof. Dariusz Gawin, historyk idei i Kierownik Zakładu Społeczeństwa Obywatelskiego w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN.  Debatę moderował Jakub Pyda z Teologii Politycznej.

Przeczytaj relację z debaty i obejrzyj zdjęcia.

NCK Kult Interw 2018 mono4


Czy podobał się Państwu ten tekst? Jeśli tak, mogą Państwo przyczynić się do publikacji kolejnych, dołączając do grona MECENASÓW Teologii Politycznej Co Tydzień, redakcji jedynego tygodnika filozoficznego w Polsce. Trwa >>>ZBIÓRKA<<< na wydanie kolejnych 52 numerów TPCT w 2024 roku. Każda darowizna ma dla nas olbrzymie znaczenie!

Wpłać darowiznę
100 zł
Wpłać darowiznę
500 zł
Wpłać darowiznę
1000 zł
Wpłać darowiznę

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, aktualnych promocjach
oraz inne istotne wiadomości z życia Teologii Politycznej - dodaj swój adres e-mail.